Sobota, 16 lutego 2019. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

Podziel się:

Podziel się:

Aborcja nie jest OK

- Aborcja w żadnym przypadku nie jest OK. To życie jest wartością, szczególnie w jego początkowym etapie” – napisał w komunikacie rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. Tak skomentował proaborcyjną kampanię „Nie jesteś sama”.

W kilku polskich miastach ruszyła kampania billboardowa tzw. środowisk pro-choice pod hasłem „Nie jesteś sama”. Grafika przedstawia trzy kobiety i jest opatrzona hasłem: „Statystycznie 1 z 3 twoich znajomych miała aborcję. Nie jesteś sama”. Organizatorami kampanii są „Kobiety w Sieci” oraz „Aborcyjny Dream Team”.

„Aborcyjny Dream Team” promują też „Wysokie Obcasy” (Agora). Na okładce redakcja umieściła 3 kobiety w koszulach z napisem „Aborcja jest OK”. – Przedstawianie aborcji w kolorowych barwach, w stylizacji budzącej skojarzenia z reklamami produktów codziennego użytku, jest czymś skandalicznym i narusza zasady etyki i moralności. Ofiarą aborcji jest nie tylko dziecko nienarodzone, ale także jego matka i ojciec, rodzeństwo, dziadkowie i cała rodzina - pisze w swoim komunikacie ks. Paweł Rytel-Andrianik.

https://twitter.com/EpiskopatNews/status/964877731950399488


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: czytelnik KP oraz opublikowany na portalu Gazeta Olsztyńska: Rzecznik Episkopatu: Aborcja nie jest OK
Oceń artykuł:

(0)