Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Podziel się:

Podziel się:

Wolne niedzielę dzielą PiS i Solidarność

Kto by pomyślał. PiS zamiast spierać się z PO czy PSL ściera się z prezydentem i Solidarnością. W tym drugim przypadku poszło o wolne niedziele w handlu.

„Solidarność” chce zamknąć wielkie sklepy w niedziele. Projekt ustawy w tej sprawie wpłynął do Sejmu jeszcze we wrześniu 2016 roku. I od tego czasu utknął w podkomisji stałej do spraw rynku pracy.

— Już nie apeluję, ale żądam, aby ten projekt obywatelski, o którym mówiliście przed wyborami, wreszcie został zrealizowany — zwracał się niedawno do PiS Piotr Duda, szef "Solidarności". — Jak rozmawiam z wami, to wszyscy mówicie: "jesteśmy na tak". Ale jakoś projekt rok jest w parlamencie i nie może znaleźć swojego pozytywnego finału.

PiS szefa Solidarności posłuchał, ale chyba nie tak, jakby ten sobie tego życzył. Faktycznie w środę (29.09.2017) komisja zajęła się wolnymi niedzielami w handlu.
Pójdziemy w kierunku złotego środka - zapowiedział Janusz Śniadek, poseł PiS i przewodniczący podkomisji, niegdyś szef Solidarności. Oznacza to, że podkomisja opowiada się za zamknięciem sklepów i galerii handlowych tylko przez dwie niedziele w miesiącu.

Solidarność nie zgadza się jednak na to. Chce 4 wolnych niedziel. Już niedługo przekonamy się czy PiS wejdzie w starcie z Solidarnością.


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: czytelnik KP oraz opublikowany na portalu Biznes i Finanse: Wolne niedziele dzielą PiS i Solidarność
Oceń artykuł:

(0)