Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Podziel się:

Podziel się:

Szef "Solidarności" po raz drugi upomina PiS

— Dzisiaj mogłoby być nas tu więcej, ale wiele kobiet, musi pracować w hipermarketach — mówił w czasie Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda. — Apeluję do rządzących: będziemy się modlić, aby jak najszybciej projekt obywatelski Solidarności znalazł swoje miejsce na biurku pana prezydenta abyśmy w tym dniu, jakim jest niedziela, mogli być razem i cieszyć się wspólnie rodzinnym ciepłem.

To już drugi tego typu apel do rządu PiS, jaki publicznie wygłosił szef "Solidarności". — Już nie apeluję, ale żądam, aby ten projekt obywatelski, o którym mówiliście przed wyborami, wreszcie został zrealizowany — zwracał się do PiS Piotr Duda, szef "Solidarności" podczas rocznicowych uroczystości przed Pomnikiem Porozumienia Jastrzębskiego w Katowicach. — Jak rozmawiam z wami, to wszyscy mówicie: "jesteśmy na tak". Ale jakoś projekt rok jest w parlamencie i nie może znaleźć swojego pozytywnego finału.
„Solidarność” chce zamknąć wielkie sklepy w niedzielę i dlatego naciska na przyspieszenie prac nad projektem ustawy, który wpłynął do Sejmu jeszcze we wrześniu 2016 roku. Od czasu pierwszego czytania 6 października 2016 roku nic się wokół niego nie dzieje. Utknął w podkomisji stałej do spraw rynku pracy. Ostatnio Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki sugerowała, że na dzisiaj optymalnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie dwóch wolnych niedziel w miesiącu.
Tymczasem przedstawiciele branży handlowej chcą storpedować projekt. Zamiast zamknięcia sklepów w niedziele proponują więcej obowiązkowego wolnego dla kasjerek i kasjerów. Zakładają co najmniej dwie wolne niedziele w miesiącu. Bo według nich ograniczenie handlu w niedziele wpłynie negatywnie na polską gospodarkę, budżet państwa oraz miejsca pracy.


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: czytelnik KP oraz opublikowany na portalu Biznes i Finanse: Szef "Solidarności" po raz drugi upomina PiS
Oceń artykuł:

(0)