Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Podziel się:

Podziel się:

Szok. Niemcy powinni być dumni z Wehrmachtu

- Francuzi są dumni z Napoleona, Brytyjczycy z lorda Nelsona i Churchilla, a Niemcy mają prawo być dumni z osiągnięć naszych żołnierzy na frontach I i II wojny światowej - stwierdził Alexander Gauland, wiceprzewodniczący partii Alternatywa dla Niemiec .

Alexander Gauland wypowiedział te słowa podczas wiecu wyborczego Alternatywy dla Niemiec w miejscowości Kyffhäuser w Turyngii.
Polityk AfD powiedział też, że nie powinno się Niemcom wypominać nazistowskiej przeszłości. – Tamte zbrodnie nie odzwierciedlają tożsamości dzisiejszych Niemców – stwierdził Gauland. - Kiedy rozglądam się po innych krajach Europy, to widzę, że nikt inny nie rozliczył się tak dobrze ze swoją przeszłością, jak Niemcy - dodał.

Alternatywa dla Niemiec to niemiecka eurosceptyczna i antyemigrancka partia założona w 2013.W wyborach do Bundestagu w 2013 r. partia zdobyła 4,9%. W wyborach do Parlametu Europejskiego w 2104 roku zdobyła 7,04% głosów. dzisiaj w sondażach osiąga 12% poparcie. Wybory do Bundestagu odbędą się 24 września.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: czytelnik KP oraz opublikowany na portalu Gazeta Olsztyńska: Szok: Niemcy powinni być dumni z Wehrmachtu
Oceń artykuł:

(0)