Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Podziel się:

Podziel się:

Rosja szczuje na uchodźców

Kiedy zaczął się kryzys emigracyjny w Unii? Kiedy Rosja zaangażowała się w wojnę w Syrii. Kto zyskał najwięcej na kryzysie emigracyjnym w Unii? Rosja. Powoli wychodzi szydło z worka. Teraz okazało sie, że Rosja podsyca nastroje antyemigracyjne w Niemczach.

- Rosyjskie media próbują podsycać konflikty związane z napływem imigrantów do Niemiec, aby osłabić Unię Europejską – pisze niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Kreml posługuje się w tym przypadku Niemcami pochodzącymi z Rosji, którzy organizują antyemigranckie protesty.

Na dodatek rosyjskie media wrednie skłamały, że muzułmańscy emigranci porwali i zgwałcili dziecko emigrantów niemieckich z Rosji. Informacja z rosyjskich mediów zaczęła żyć w Niemczech własnym życiem.

W obronie niby pokrzywdzonej dziewczynki stanęli neonaziści z Narodowo-Demokratycznej Partii Niemiec. A "rosyjscy" Niemcy zorganizowali wiele antyemigranckcih demonstarcji. Ich organizatorem był Międzynarodowy Konwent Niemców pochodzących z Rosji, którego szef, jak twierdzi Deutsche Welle, utrzymuje bliskie kontakty z władzami Rosji.

Nie oznacza to oczywiście, że problem islamizacji Europy jest wydumany. Nie jest. Podobnie jak kwestia napływu uchodźców muzułmańskich. Ale musimy też pamiętać kto chce nas tym straszyć w swoim, imperialnym interesie. Nie dajmy się się manipulować Kremlowi.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: czytelnik KP oraz opublikowany na portalu Kętrzyn: Rosja szczuje na uchodźców
Oceń artykuł:

(0)