Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Profil użytkownika czytelnik KP

Jerzy Owsiak: Skok na kasę

Trudno to chyba zrozumieć, ale rząd PiS otwiera właśnie nowy front. Tym razem stawia pod ścianą organizacje pozarządowe.

Chodzi o przygotowywaną w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji nowelizacją ustawy o zbiórkach publicznych. Nowe przepisy mają dawać ministrowi prawo zablokować...

Aborcja nie jest OK

- Aborcja w żadnym przypadku nie jest OK. To życie jest wartością, szczególnie w jego początkowym etapie” – napisał w komunikacie rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. Tak skomentował proaborcyjną kampanię „Nie jesteś sama”.

Rosja wycelowała w nas Iskandery. Zobacz co potrafią.

Za naszą północną granicą zrobił się trochę wybuchowo. Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite poinformowała bowiem, że Rosja rozmieściła na stałe w obwodzie kaliningradzkim rakiety Iskander. Informację potwierdził Władimir Szamanow, przewodniczący komisji ds. obrony rosyjskiej Dumy. Iskandery pojawiły w obwodzie w poniedziałek.

100 tysięcy kary za sprzedaż gumy do żucia

Już niedługo zakupy zrobimy tylko w co drugą niedzielę. W Wigilię i Wielką Sobotę wszystkie sklepy, stacje benzynowe czy apteki będą pracować do 14. Maksymalna kara za złamanie zakazu handlu w niedzielę to 100 tysięcy złotych.

Wygląda na to, że już niedługo doczekamy się ograniczenia...

Wolne niedzielę dzielą PiS i Solidarność

Kto by pomyślał. PiS zamiast spierać się z PO czy PSL ściera się z prezydentem i Solidarnością. W tym drugim przypadku poszło o wolne niedziele w handlu.

„Solidarność” chce zamknąć wielkie sklepy w niedziele. Projekt ustawy w tej sprawie wpłynął do Sejmu jeszcze we wrześniu 2016 roku. I od tego...

Merkel wygrywa, ale skrajna prawica rośnie w siłę

Z Belina nadchodzą do nas bardzo złe wiadomości. Skrajnie prawicowa Alternatywa dla Niemiec (AfD) może zdobyć nawet 13% głosów.

Według wstępnych sondaży wybory do Bundestagu wygrała Angela Merkel oraz koaloicja CDU/CSU zdobywając 32,5 proc głosów. Dalej idą socjaldemokraci (20%), AfD (13,5%)...

Szef "Solidarności" po raz drugi upomina PiS

— Dzisiaj mogłoby być nas tu więcej, ale wiele kobiet, musi pracować w hipermarketach — mówił w czasie Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda. — Apeluję do rządzących: będziemy się modlić, aby jak najszybciej projekt obywatelski Solidarności znalazł swoje miejsce na biurku pana prezydenta abyśmy w tym dniu, jakim jest niedziela, mogli być razem i cieszyć się wspólnie rodzinnym ciepłem.

Szok. Niemcy powinni być dumni z Wehrmachtu

- Francuzi są dumni z Napoleona, Brytyjczycy z lorda Nelsona i Churchilla, a Niemcy mają prawo być dumni z osiągnięć naszych żołnierzy na frontach I i II wojny światowej - stwierdził Alexander Gauland, wiceprzewodniczący partii Alternatywa dla Niemiec .

Już wiemy co będzie, a czego nie będzie na nowych dowodach

A jednak można. Można uszanować pamięć o Kresach i nie wkurzać naszych sąsiadów. Na okładkach polskich paszportów nie bedzie Ostrej Bramy i Cmentarza Orląt Lwowskich. Zastaąpiły je inne kresowe symbole.

Pomysł, aby na nowych polskich paszportach umieścić między innymi Ostrą Bramę i wizerunek...

Starosta o kętrzyńskim szpitalu

- Miasto do tej proy wsparło szpital kwotą 200 tysięcy złotych na zakup łóżek. Natomiast zabrało kwotę trochę większą w podatku od nieruchomości - twierdzi starosta Ryszard Niedziółka.

Jeżeli to prawda, to w zupełnie innym świetle stawia zamieszanie wokół kętrzyńskiego szpitala. Starosta...

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 3 4 Następna » Ostatnia »