Czwartek, 23 listopada 2017. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

Profil użytkownika czytelnik KP

100 tysięcy kary za sprzedaż gumy do żucia

Już niedługo zakupy zrobimy tylko w co drugą niedzielę. W Wigilię i Wielką Sobotę wszystkie sklepy, stacje benzynowe czy apteki będą pracować do 14. Maksymalna kara za złamanie zakazu handlu w niedzielę to 100 tysięcy złotych.

Wygląda na to, że już niedługo doczekamy się ograniczenia...

Wolne niedzielę dzielą PiS i Solidarność

Kto by pomyślał. PiS zamiast spierać się z PO czy PSL ściera się z prezydentem i Solidarnością. W tym drugim przypadku poszło o wolne niedziele w handlu.

„Solidarność” chce zamknąć wielkie sklepy w niedziele. Projekt ustawy w tej sprawie wpłynął do Sejmu jeszcze we wrześniu 2016 roku....

Merkel wygrywa, ale skrajna prawica rośnie w siłę

Z Belina nadchodzą do nas bardzo złe wiadomości. Skrajnie prawicowa Alternatywa dla Niemiec (AfD) może zdobyć nawet 13% głosów.

Według wstępnych sondaży wybory do Bundestagu wygrała Angela Merkel oraz koaloicja CDU/CSU zdobywając 32,5 proc głosów. Dalej idą socjaldemokraci (20%), AfD...

Szef "Solidarności" po raz drugi upomina PiS

— Dzisiaj mogłoby być nas tu więcej, ale wiele kobiet, musi pracować w hipermarketach — mówił w czasie Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda. — Apeluję do rządzących: będziemy się modlić, aby jak najszybciej projekt obywatelski Solidarności znalazł swoje miejsce na biurku pana prezydenta abyśmy w tym dniu, jakim jest niedziela, mogli być razem i cieszyć się wspólnie rodzinnym ciepłem.

Szok. Niemcy powinni być dumni z Wehrmachtu

- Francuzi są dumni z Napoleona, Brytyjczycy z lorda Nelsona i Churchilla, a Niemcy mają prawo być dumni z osiągnięć naszych żołnierzy na frontach I i II wojny światowej - stwierdził Alexander Gauland, wiceprzewodniczący partii Alternatywa dla Niemiec .

Już wiemy co będzie, a czego nie będzie na nowych dowodach

A jednak można. Można uszanować pamięć o Kresach i nie wkurzać naszych sąsiadów. Na okładkach polskich paszportów nie bedzie Ostrej Bramy i Cmentarza Orląt Lwowskich. Zastaąpiły je inne kresowe symbole.

Pomysł, aby na nowych polskich paszportach umieścić między innymi Ostrą Bramę i wizerunek...

Starosta o kętrzyńskim szpitalu

- Miasto do tej proy wsparło szpital kwotą 200 tysięcy złotych na zakup łóżek. Natomiast zabrało kwotę trochę większą w podatku od nieruchomości - twierdzi starosta Ryszard Niedziółka.

Jeżeli to prawda, to w zupełnie innym świetle stawia zamieszanie wokół kętrzyńskiego szpitala....

Burmistrz Hećman chce przejąć szpital

Na ostatniej sesji RM Krzysztof Hećman zapowiedział, że miasto będzie chciało przejąć szpital. Wniosek w tej sprawie burmistrz ma przedstawić podczas konferencji prasowej, a potem zaproponuje jego przyjęcie przez radnych. - To raczej żart, niż informacja - skomentował na FB pomysł burmistrza Michał Krasiński, wicestarosta kętrzyński.

Rosja szczuje na uchodźców

Kiedy zaczął się kryzys emigracyjny w Unii? Kiedy Rosja zaangażowała się w wojnę w Syrii. Kto zyskał najwięcej na kryzysie emigracyjnym w Unii? Rosja. Powoli wychodzi szydło z worka. Teraz okazało sie, że Rosja podsyca nastroje antyemigracyjne w Niemczach.

Chopina od zaplecza

Kętrzyńskie centrum z każdym rokiem jest coraz piękniejsze. Kolejne kamienice na Sikorskiego odzyskują blask. Ale kętrzyńskie podwórka wyglądają już różnie.

Jedne też nabierają blasku, w innych czas robi swoje. Tak jak na podwórku przy Chopina 7a.

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 3 4 Następna » Ostatnia »