Poniedziałek, 25 września 2017. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Profil użytkownika czytelnik KP

Merkel wygrywa, ale skrajna prawica rośnie w siłę

Z Belina nadchodzą do nas bardzo złe wiadomości. Skrajnie prawicowa Alternatywa dla Niemiec (AfD) może zdobyć nawet 13% głosów.

Według wstępnych sondaży wybory do Bundestagu wygrała Angela Merkel oraz koaloicja CDU/CSU zdobywając 32,5 proc głosów. Dalej idą socjaldemokraci (20%), AfD...

Szef "Solidarności" po raz drugi upomina PiS

— Dzisiaj mogłoby być nas tu więcej, ale wiele kobiet, musi pracować w hipermarketach — mówił w czasie Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda. — Apeluję do rządzących: będziemy się modlić, aby jak najszybciej projekt obywatelski Solidarności znalazł swoje miejsce na biurku pana prezydenta abyśmy w tym dniu, jakim jest niedziela, mogli być razem i cieszyć się wspólnie rodzinnym ciepłem.

Szok. Niemcy powinni być dumni z Wehrmachtu

- Francuzi są dumni z Napoleona, Brytyjczycy z lorda Nelsona i Churchilla, a Niemcy mają prawo być dumni z osiągnięć naszych żołnierzy na frontach I i II wojny światowej - stwierdził Alexander Gauland, wiceprzewodniczący partii Alternatywa dla Niemiec .

Już wiemy co będzie, a czego nie będzie na nowych dowodach

A jednak można. Można uszanować pamięć o Kresach i nie wkurzać naszych sąsiadów. Na okładkach polskich paszportów nie bedzie Ostrej Bramy i Cmentarza Orląt Lwowskich. Zastaąpiły je inne kresowe symbole.

Pomysł, aby na nowych polskich paszportach umieścić między innymi Ostrą Bramę i wizerunek...

Starosta o kętrzyńskim szpitalu

- Miasto do tej proy wsparło szpital kwotą 200 tysięcy złotych na zakup łóżek. Natomiast zabrało kwotę trochę większą w podatku od nieruchomości - twierdzi starosta Ryszard Niedziółka.

Jeżeli to prawda, to w zupełnie innym świetle stawia zamieszanie wokół kętrzyńskiego szpitala....

Burmistrz Hećman chce przejąć szpital

Na ostatniej sesji RM Krzysztof Hećman zapowiedział, że miasto będzie chciało przejąć szpital. Wniosek w tej sprawie burmistrz ma przedstawić podczas konferencji prasowej, a potem zaproponuje jego przyjęcie przez radnych. - To raczej żart, niż informacja - skomentował na FB pomysł burmistrza Michał Krasiński, wicestarosta kętrzyński.

Rosja szczuje na uchodźców

Kiedy zaczął się kryzys emigracyjny w Unii? Kiedy Rosja zaangażowała się w wojnę w Syrii. Kto zyskał najwięcej na kryzysie emigracyjnym w Unii? Rosja. Powoli wychodzi szydło z worka. Teraz okazało sie, że Rosja podsyca nastroje antyemigracyjne w Niemczach.

Chopina od zaplecza

Kętrzyńskie centrum z każdym rokiem jest coraz piękniejsze. Kolejne kamienice na Sikorskiego odzyskują blask. Ale kętrzyńskie podwórka wyglądają już różnie.

Jedne też nabierają blasku, w innych czas robi swoje. Tak jak na podwórku przy Chopina 7a.

Wyzwoliciele przybici do kamienia

W centrum Barcian stoi sobie spory kamień. Poświęcony "Bojownikom o wolność i demokracje". Tablica informuje, że postawiono go "W 40 rocznicę wyzwolenia".

Kim są owi bojownicy i kto jest owym wyzwolicielem można się tylko domyśleć. Pomnik postawiono w 1985 roku. Zatem wyzwolicielami są tutaj...

Kętrzyńskie Pola Nadziei. Amazonki mają 10 lat

Żonkil to kwiat nadziei. Wiosną tuż przed Wielkanocą, kiedy zaczyna być ciepło, kwitną żółte żonkile symbolizujące Jezusa Chrystusa, który zwyciężył śmierć i dał ludziom nadzieję na życie wieczne. To dlatego żonkil jako symbol nadziei jest symbolem walki z rakiem piersi.

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 3 4 Następna » Ostatnia »