środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Podziel się:

Podziel się:

Charytatywny kiermasz ciast w Karolewie

Szpikowa Paczka dla Onkodzieciaczka - pomagamy, jak umiemy!

We wtorek 12 listopada w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie młodzież z internatu i Samorządu Uczniowskiego, pod opieką pani Elwiry Rzeczyckiej i pani Karoliny Janowicz, zorganizowała kiermasz ciast. Kiermasz miał charakter charytatywny, ponieważ zebrane pieniądze zostaną przeznaczone w akcji „Szpikowa Paczka dla Onkodzieciaczka” na zakup prezentów małym pacjentom Onkologicznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Dzięki temu przedsięwzięciu cała społeczność szkolna - jedni piekąc, inni kupując - mogła dołożyć swoją cegiełkę do szczytnego celu. Tym razem w pieczenie ciast zaangażowały się klasy: I B4, I BTH, I L4, I FTL, I H4P, I ABB, II PT, II LT. Ciasta zaskakiwały smakiem i różnorodnością.
Uzbierano 1.510,98 zł, głównie dzięki panu Kamilowi Kaszlejowi, który wykupił ciasta za ogromną kwotę 1000 zł. Darczyńca - były absolwent Karolewa - poprosił, aby ciastem poczęstować nauczycieli i pracowników szkoły. Pamiętajmy – dobro zawsze powraca z podwójną siłą.
Wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom i wychowawcom składam serdeczne podziękowania. Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy. Za bezinteresowną chęć czynienia dobra. Za pomoc i życzliwość – dziękujemy!

Tekst: Elwira Rzeczycka
Zdjęcia: Grzegorz Kociński
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Janina Fąderska oraz opublikowany na portalu Kętrzyn: Charytatywny kiermasz ciast w Karolewie
Oceń artykuł:

(0)