środa, 22 stycznia 2020. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

Dzień Patrona w Karolewie.

„Ginęli za Polskę, ginęli w obronie ideałów. Pozostaniemy im wierni.” - generał Franciszek Kamiński


Dzień Patrona ZSCKR w Karolewie to od dziewięciu lat ważna uroczystość. Jest okazją do wspomnienia postaci generała Franciszka Kamińskiego, jego roli w budowaniu niepodległości. Cała społeczność szkoły oddała hołd składając kwiaty i znicze pod pomnikiem generała. Ten dzień jest również niezwykłym wydarzeniem dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, bowiem 20 września pierwszoklasiści ZSCKR w Karolewie, zostają uroczyście przyjęci do szkolnej społeczności. Przysięgając na sztandar ślubowali stać na straży dobrego imienia szkoły i godnie ją reprezentować. Uczestnicy apelu z uwagą obejrzeli widowisko pt. „Młodzi wolni w hołdzie Franciszkowi Kamińskiemu”, w którym przypomniano biografię patrona oraz jego testament, który pozostawił do wypełnienia następnym pokoleniom Polaków. Przejmująco wyśpiewane najpiękniejsze strofy o Ojczyźnie i wolności, o tragizmie okupacyjnej i powojennej rzeczywistości wzruszały i pobudzały do refleksji nad nieprzemijającymi wartościami.
Zwieńczeniem apelu było uroczyste rozdanie tarcz każdej z ośmiu klas pierwszych oraz pamiątkowe zdjęcia z wychowawcami i dyrekcją szkoły.
Tekst; Janina Fąderska, Marzena Cogiel
Zdjęcia: Stella Stukanowa
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Janina Fąderska oraz opublikowany na portalu Kętrzyn: Dzień Patrona w Karolewie
Oceń artykuł:

(0)