Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Podziel się:

Podziel się:

Oplątwy w Karolewie!

Oplątwy - czym są i do czego służą opowiedzą wam architekci krajobrazu z Karolewa.

Oplątwy to rośliny, które nie posiadają systemu korzeniowego. Wodę i niezbędne do życia składniki pokarmowe pochłaniają z powietrza. Tych tropikalnych roślin nie sadzimy – w swoim środowisku naturalnym żyją „oplątane” wokół gałęzi drzew lub skał. Niezwykły wygląd sprawił, że stały się popularnym elementem kompozycji roślinnych prezentujących najnowsze trendy w dekoracjach roślinnych. Panie: Natalia Bielińska i Magdalena Witkowska - Hrycek postanowiły zapoznać w praktyczny sposób uczniów z oplątwami organizując ciekawe zajęcia praktyczne.
Gdy uczniowie technikum architektury krajobrazu zapoznali się z budową, zasadami pielęgnacji i uprawy tych niezwykłych, tropikalnych kwiatów przystąpili do wykonywania dekoracji. Oplątwy jako rośliny niezwykle łatwe w uprawie mogą być ozdobą wnętrz zarówno nowoczesnych jak i tych bardziej tradycyjnych. Sprawdzą się w hotelowym holu oraz eleganckim salonie.
Niezliczona mnogość kompozycji i aranżacji, które można z nich wykonać czyni z nich rośliny uniwersalne. W trakcie wykonywania „żywych obrazów” młodzi architekci krajobrazu nauczyli się technik tworzenia dekoracji oraz możliwości łączenia oplątw z innymi roślinami. W trakcie zajęć powstały kompozycje, które staną się kolejną dekoracją pracowni oraz zostaną zaprezentowane na tegorocznych olsztyńskich targach „Pamiętajcie o ogrodach”.
Tekst: Natalia Bielińska
Zdjęcia: Natalia Bielińska, Magdalena Witkowska - Hrycek.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Janina Fąderska oraz opublikowany na portalu Kętrzyn: Oplątwy w Karolewie!
Oceń artykuł:

(0)