Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podziel się:

Podziel się:

Młodzież z Karolewa na XXIV Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH Kielce 2018

Wspaniała nagroda za wyniki w nauce i frekwencję - wycieczka zawodowa dla najlepszej klasy w ZSCKR w Karolewie!

„Bitwa o najwyższą średnią ocen i najwyższą frekwencję” to już tradycja w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie. To gra warta świeczki, bo nagrodą jest wyjazd edukacyjno-integracyjny dla zwycięskiej klasy. W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klasy I Technikum Rolniczego i Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki stanęli na najwyższym podium w obu tych kategoriach. O tym, że warto być drużyną grającą do jednej bramki przekonali się 17 marca 2018 roku, uczestnicząc w XXIV Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH - największych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Zarówno rolnicy, jaki i mechanicy – agrotronicy mieli okazję zobaczyć, dyktującą trendy w branży rolniczej, ekspozycję zgromadzoną w 11 halach wystawienniczych oraz na terenie zewnętrznym, bo AGROTECH to targi z plejadą światowych marek w dziedzinie rolnictwa, które gromadzą wystawców z 20 krajów świata.
Wiedzę z pierwszej ręki można było zdobyć na temat ciągników, maszyn rolniczych, narzędzi i urządzeń do produkcji roślinnej i zwierzęcej, środków do produkcji rolniczej takich jak: nasiona roślin rolniczych, środki ochrony roślin i nawozy, pasze i dodatki paszowe. Wszystko to stanowiło przedmiot zachwytu i niekończących się dyskusji. Targi AGROTECH są miejscem prezentacji liderów rynku rolniczego na świecie, to również merytoryczne konferencje, konsultacje z ekspertami, warsztaty i spotkania organizowane przez wystawców na stoiskach. W wydarzeniu udział biorą czołowe instytucje i instytuty rolnicze w Polsce.
Nasi uczniowie błyszczeli wiedzą zawodową, wygrywając wiele quizów organizowanych przez przedstawicieli marek wystawianych produktów. Nie chcemy, aby nasza relacja zawierała lokowanie produktu :), więc nie zdradzamy, co stanowiło obiekt westchnień i podziwu, bo kto, to łatwo się domyślić :).

Tekst: Lucyna Olszewska - wychowawczyni klasy II TR/TMRiA
Zdjęcia: Adam Rybitwa
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Janina Fąderska oraz opublikowany na portalu Kętrzyn: Młodzież z Karolewa na XXIV Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH Kielce 2018
Oceń artykuł:

(0)