Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podziel się:

Podziel się:

Dzień Chleba w ZSCKR w Karolewie

Chleb - nasze dziedzictwo kulturowe.

Niewiele szkół może pochwalić się takim świętem, jakie miało miejsce 27 października 2017 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie. Od kilku lat kultywujemy bowiem Dzień Chleba. Nauczyciele przedmiotów zawodowych żywieniowych cyklicznie organizują taką uroczystość podkreślając honorowe miejsce chleba w przestrzeni wiejskiego domu.
Tym razem Dzień Chleba połączony był z międzyklasowym konkursem na domowy chleb okraszony wszelakimi wyrobami i specjałami. Smakowanie chleba oraz delektowanie się jego zapachem było już ucztą samą w sobie, ale eksplozją smaków okazały się domowe powidła, dżemy, smalce, masła smakowe, pasty, miody, marynaty, wyroby wędliniarskie. Zachwytom nie było końca, a komisja, składająca się z przedstawicieli pracowników administracji oraz dyrekcji szkoły, której zadaniem była ocena przygotowanych przez poszczególne klasy ekspozycji, miała twardy orzech do zgryzienia. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy zgodnie orzekli, że jest to najbardziej smakowity i pachnący konkurs szkolny, a zwycięskie klasy z dumą podkreślali wyjątkowość smaku domowego chleba. Najsmakowitsze stoiska przygotowali: klasa IV a Technikum Mechanizacji Rolnictwa, klasa IV a Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, klasa III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz klasa III Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych.
Gratulujemy serdecznie zwycięzcom, organizatorom i uczestnikom spotkania wokół szkolnego stołu. Dzień Chleba to już tradycja naszej szkoły, która pozwala na wspólne odkrywanie przekazywanych z pokolenia na pokolenie smaków naszego regionu.

Tekst: Lucyna Olszewska, Janina Fąderska
Zdjęcia: Klaudia Czeczeniuk
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Janina Fąderska oraz opublikowany na portalu Kętrzyn: Dzień Chleba w Karolewie
Oceń artykuł:

(0)