Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podziel się:

Podziel się:

Dzień Patrona w ZSCKR im. generała Franciszka Kamińskiego w Karolewie

Uczniowie karolewskiej szkoły kreują swoją przyszłość opierając się na honorze i umiłowaniu ojczyzny - wartościach tak ważnych w życiu Patrona Szkoły.

W szkole nie tylko nabywamy wiedzę i zdobywamy umiejętności, ale też uczymy tego, jak żyć, w jaki sposób pielęgnować wartości uniwersalne. 20 września w kalendarzu szkolnym Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie to dzień szczególny z dwóch powodów. Obchodzimy Dzień Patrona oraz przyjmujemy do naszej społeczności uczniów klas pierwszych. Patron naszej szkoły, generał Franciszek Kamiński, działacz ruchu ludowego, komendant główny Batalionów Chłopskich, poseł na sejm, kawaler Orderu Orła Białego – człowiek, który życie poświęcił służbie ojczyźnie i ludziom.
Społeczność szkolna złożyła wieńce pod pomnikiem Patrona, następnie na uroczystym apelu młodzież pod kierunkiem pani Marzeny Cogiel przedstawiła program artystyczny ukazujący patriotyczną i obywatelską postawę Generała. 115. rocznica urodzin była okazją zobowiązującą młodzież do refleksji nad przeszłością, tożsamością narodową i własną postawą wobec Ojczyzny. Kulminacją apelu było uroczyste ślubowanie klas pierwszych włączające ich do społeczności szkoły z 70-letnią tradycją. W historii Karolewskiej szkoły został dopisany kolejny rozdział.
Tekst: Janina Fąderska
Zdjęcia: Stella Stukanowa
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Janina Fąderska oraz opublikowany na portalu Kętrzyn: Dzień Patrona w ZSCKR im. generała Franciszka Kamińskiego w Karolewie
Oceń artykuł:

(0)