Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podziel się:

Podziel się:

VI Karolewiada 2016 w ZSCKR w Karolewie

Co robić 21 marca....Wagary? Nie, bawić się na Karolewiadzie w ZSCKR w Karolewie.

Pierwszy dzień wiosny jest najbardziej oczekiwanym dniem w naszej szkole. To właśnie 21 marca od sześciu lat bawimy się na Karolewiadzie – szkolnym święcie młodzieży. „Bojowo wjadę na Karolewiadę!” – to hasło przewodnie VI Karolewiady 2016. Tradycyjnie rozpoczyna się ona na placu apelowym, by w pełnej krasie zaprezentować swoje bloki przedmiotowe: Agro-rolników w kolorze zielonym, Mechaników w niebieskim i Żywieniowców w barwach żółtych. Po sesji zdjęciowej barwny, roztańczony i rozkrzyczany korowód prowadzony przez niebieskie, zielone i żółte auta i ciągniki ruszył do sali sportowej.
Pan Dyrektor Ryszard Kawczyński poprzez przekazanie klucza władzy w ręce Samorządu Uczniowskiego oficjalnie rozpoczął VI Karolewiadę 2016. Karol Siewruk, Karol Marciniak i Monika Banaś zapewnili, że będą rządzić tak, by wszyscy długo pamiętali ten poniedziałkowy dzień. Prowadzący imprezę Monika Banaś (jako zielony krokodylek) i Paweł Ptak (w roli żółtego kurczaka) czuwali nad sprawnym przebiegiem konkurencji. W tym roku były to: barwny korowód, publiczność, parodia programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, Szafiarki kontra Moda-Eko, oraz Reklama kierunku kształcenia przeciwników.
Podziwialiśmy muzyczne występy naszych uzdolnionych uczniów parodiujących m.in. Dżem, Zenka Martyniuka, Wandę i Bandę czy Megan Trainor. Do łez bawił nas pokaz mody Eko w wykonaniu mechaników i żywieniowców, w którym prym wiodły buciki z żelaza i kreacje z folii, gazet i jutowych worków. Największy podziw wywołały jednak oszałamiające stroje wykonane przez Zielonych przy ogromnym zaangażowaniu nauczycielek architektury krajobrazu. Misterne, perfekcyjne i artystycznie wykonane suknie z tektury, gazet, szarego papieru, serwetek, rękawiczek gumowych, folii bąbelkowej i korków były zachwycające i niezwykle piękne. (Zdjęcia można obejrzeć na stronie www.karolewo.com ).
Rywalizacja między blokami zakończyła się burzliwymi obradami jury (Dyrekcja Szkoły). Agro-rolnicy zdobyli najwięcej punktów w pokazie mody oraz w reklamie kierunku. Mechanicy zwyciężyli w konkurencji publiczności i korowodu oraz w parodii programu Twoja twarz brzmi znajomo. W ostatecznej klasyfikacji w VI Karolewiadzie 2016 zwyciężyli AGRO – ROLNICY zdobywając 159 punktów na 300 możliwych, drugie miejsce przypadło MECHANIKOM (156 punktów), trzecie miejsce zajęli ŻYWIENIOWCY ze 138 punktami. Jury wyróżniło Statuetką „Karolewiak 2016” najlepszego aktora Patryka Zborowskiego z klasy IV TŻiUG. Jego kreacje aktorskie, niesamowite poczucie humoru i talent mogliśmy podziwiać na niejednej Karolewiadzie, a każdy Jego występ bawił nas do łez. Patryku, dziękujemy! Dziękujemy również aktywnym i wspaniałym uczniom i nauczycielom, dzięki którym Karolewiada 2016 była tak radosnym i bajecznie cudownym dniem.
Samorząd Uczniowski ZSCKR w Karolewie

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Janina Fąderska
Oceń artykuł:

(0)