Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Podziel się:

Podziel się:

Światłoczuła ponownie wraca do Kętrzyna!

Bezpłatny pokaz filmu „Casa Blanca” i spotkanie z reżyser Aleksandrą Maciuszek w Kętrzynie.

Doceniany na festiwalach w Polsce i poza granicami, laureat Złotego Lajkonika i Srebrnego Rogu na 55. Krakowskim Festiwalu Fimowym dokument Aleksandry Maciuszek „Casa Blanca” już od 24 listopada w trasie z projektem Polska Światłoczuła. Bezpłatne projekcje filmów i spotkania z reżyser odbędą się tym razem na Mazurach. Do Kętrzyna Polska Światłoczuła powróci w poniedziałek 27 listopada.
„Casa Blanca” to filmowa podróż do małej rybackiej miejscowości, leżącej nieopodal wejścia do Zatoki Hawańskiej. Poznamy tam 70-letnią, sparaliżowaną Nelsę i jej 35-letniego syna Vladimira z zespołem Downa. Zobaczymy ich codzienne zmagania z rzeczywistością, które zostanę zaburzone przez nieszczęśliwy wypadek. Jury 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, które przyznało „Casa Blance” nagrodę za najlepszy polski film doceniło w nim ”przejmująco prawdziwy i głęboko wzruszający portret miłości matki i syna, ukazany w najczystszej formie filmowej”.
Projekcja filmu w poniedziałek 27 listopada o godzinie 19:00 w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kętrzynie. Wstęp na pokaz jest bezpłatny. Po filmie niepowtarzalna okazja do spotkania i rozmowy z reżyser Aleksandrą Maciuszek. Widzowie będą mogli podzielić się swoimi przemyśleniami, zadać pytania oraz poznać ciekawostki z realizacji filmu. Rozmowa będzie transmitowana na żywo za pośrednictwem strony internetowej projektu Polska Światłoczuła.
Organizatorem wydarzenia jest Kętrzyńskie Centrum Kultury.
Polska Światłoczuła to działający od 2011 roku projekt reżyser Doroty Kędzierzawskiej i operatora Artura Reinharta. Ma on na celu prezentację najlepszych polskich filmów oraz spotkania z ich twórcami w miejscowościach pozbawionych kin. O szczegółach projektu można dowiedzieć się więcej na naszej stronie internetowej: http://polskaswiatloczula.pl/
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Beata Szuksztul oraz opublikowany na portalu Kętrzyn: Światłoczuła ponownie wraca do Kętrzyna!
Oceń artykuł:

(0)