Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Podziel się:

Podziel się:

Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Zespole Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie

Samorząd Uczniowski w ZS im. M.C. Skłodowskiej w Kętrzynie postanowił uczcić 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości poprzez wykonanie pamiątkowej fotografii.

Polak, chociaż stąd między narodami słynny,
Że bardziej niźli życie kocha kraj rodzinny,
Gotów zawżdy rzucić go, puścić się w kraj świata,
W nędzy i poniewierce przeżyć długie lata,
Walcząc z ludźmi i z losem, póki mu śród burzy
Przyświeca ta nadzieja, że Ojczyźnie służy.

Adam Mickiewicz Pan Tadeusz

Wiele krwi przelano zanim, gdy to pamiętnego dnia 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała wolność. Równo 100 lat temu polski naród wybiegł na ulice, ciesząc się z odzyskanej niepodległości. By uczcić to zwycięstwo, co roku obchodzimy Święto Niepodległości. Powinniśmy pamiętać o tym, że dzisiaj mamy wolną i niepodległą Polskę. Polskę, o którą walczyły pokolenia, oddając w tej walce częstokroć wartość najcenniejszą - swoje życie. Obchody 11 listopada to właśnie nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci o czasach minionych. Aby uczcić ten dzień, młodzież wykonała pamiątkowe zdjęcia, których symbolika nawiązuje do wartości patriotycznych oraz ważnej rocznicy. Dziękujemy młodzieży Zespołu Szkół za zaangażowanie.
Samorząd Uczniowski
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Iza Romanowska oraz opublikowany na portalu Kętrzyn: 100 - lecie niepodległości uczniowie uczcili pamiątkową fotografią
Oceń artykuł:

(0)