Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podziel się:

Podziel się:

Ukraińska zabawa karnawałowa

W tym roku do tańca zagrał zespół „Hopak” z Olsztyna. Na imprezie bawili się wspólnie Polacy i Ukraińcy. Miłośnicy ukraińskich rytmów przyjechali z odległych zakątków naszego województwa.

W sobotę 2 lutego w kętrzyńskiej Hali MOSiR odbyła się ukraińska zabawa karnawałowa. Od wielu lat impreza cieszy się sporą popularnością. Pierwsze zabawy były organizowane w połowie lat sześćdziesiątych przez miejscowych działaczy Ukraińskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego. W 1990 r. UTSK przekształciło się w Związek Ukraińców w Polsce. I to obecnie Kętrzyńskie Koło ZUwP kontynuuje tę tradycję.

W tym roku do tańca zagrał zespół „Hopak” z Olsztyna. Na imprezie bawili się wspólnie Polacy i Ukraińcy. Miłośnicy ukraińskich rytmów przyjechali z odległych zakątków naszego województwa.

- Pochodzę spod Bartoszyc. Mój chłopak zaprosił mnie na tę imprezę. Uczestniczę w niej po raz pierwszy i jestem pod wrażeniem. Przy okazji spotkałam wielu znajomych. Jest fantastycznie - powiedziała Patrycja Markowska.

- Przyjechałam w odwiedziny do mojej przyjaciółki, która pracuje w miejscowym przedsiębiorstwie. Panuje tutaj towarzyska i miła atmosfera. Zabawa przypomina mi naszą weczirkę – stwierdziła Switłana Sawicka z Kropiwnickiego.

- Wraz z żoną jesteśmy drugi raz i sądzę, że nie ostatni. Szybka, rytmiczna ukraińska muzyka przeplatana polskimi przebojami. Dobrze się bawimy – powiedział Grzegorz Winiarski z Kętrzyna.

W tegorocznej zabawie wzięli również udział obywatele Ukrainy, którzy przyjechali do Kętrzyna i pracują w miejscowych zakładach. - To budujące, że spotkamy swoich rodaków, którzy mieszkając daleko od Ukrainy, pielęgnują swoją tradycję poprzez tego typu przedsięwzięcia – podkreślił Ołeksij Rudyszyn z Charkowa.

Andrzej Sydor


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej oraz opublikowany na portalu Kętrzyn: Miłośnicy ukraińskich rytmów bawili się na Małance
Oceń artykuł:

(0)