Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Podziel się:

Podziel się:

Święto patrona cerkwi greckokatolickiej w Kętrzynie

- Czas ofiarowany nam tutaj, na ziemi, jest ograniczony. Zachęcam, aby korzystać z niego jak najlepiej czyniąc dobro, nie zaniedbując swoich obowiązków - podkreślił H. Jaremczuk.

W poniedziałek 14 stycznia br. w cerkwi greckokatolickiej w Kętrzynie, miała miejsce podwójna uroczystość. W tym dniu obchodzono nie tylko święto (praznyk) patrona cerkwi św. Bazylego Wielkiego, ale także nowy rok (według kalendarza juliańskiego).

W swoim kazaniu o. Hryhorij Jaremczuk OSBM skupił się na bożym darze jakim jest czas. - Czas ofiarowany nam tutaj, na ziemi, jest ograniczony. Zachęcam, aby korzystać z niego jak najlepiej czyniąc dobro, nie zaniedbując swoich obowiązków - podkreślił H. Jaremczuk. Przypomniał również postać św. Bazylego Wielkiego - arcybiskupa Cezarei, doskonałego administratora oraz autora wielu dzieł teologicznych. Scharakteryzował jego działalność duszpasterską i charytatywną oraz wkład w tworzenie i propagowanie reguł zakonnych. Zachęcał wiernych do kierowania się w życiu wartościami chrześcijańskimi.

Na zakończenie proboszcz kętrzyńskiej parafii o. Igor Harasim OSBM podziękował duchownym z sąsiednich parafii, zaproszonym gościom oraz wiernym za przybycie i udział w uroczystości.
Andrzej Sydor
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej oraz opublikowany na portalu Kętrzyn: Święto patrona cerkwi greckokatolickiej w Kętrzynie
Oceń artykuł:

(0)