środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Podziel się:

Podziel się:

Spotkanie z Krzysztofem Ziemcem

"Wysiedleni" to historie ludzi wyrwanych z korzeniami i rzuconych do powojennego tygla.I historie ziem, które dla jednych stały się z czasem nową małą ojczyzną, dla drugich są wciąż miejscem przymusowego pobytu.

W sobotę 4 listopada w Domu Pielgrzyma w Świętej Lipce odbyło się spotkanie ze znanym dziennikarzem telewizyjnym i radiowym Krzysztofem Ziemcem. Na wstępie, organizator przedsięwzięcia o. Aleksander Jacyniak SJ, zapoznał obecnych z sylwetką publicysty, który jest autorem kilku książek, prezenterem i gospodarzem wielu programów publicystycznych.

Prowadzący główne wiadomości w TVP 1 opowiadał o swojej karierze, pasjach, reportażach i napisanych książkach. Wspomniał również o trudnych momentach w swoim życiu, kiedy w 2008 r. uległ ciężkiemu poparzeniu. Mówił o cierpieniu, miłości, pomocy i wsparciu ze strony bliskich i przyjaciół.

Na zakończenie zaprezentował swoją najnowszą książkę "Wysiedleni", która reportażowo opisuje losy i tragiczne doświadczenia osób wysiedlonych w ramach Akcji "Wisła".

- Postanowiłem napisać tę książkę, bo jestem czuły na ludzką krzywdę. Chciałem również pokazać, jak wielki jest w takich sytuacjach dramat jednostki. Jak małym ziarenkiem piasku jest człowiek w politycznej układance wielkich tego świata. Jak nieistotne dla władzy są konkretne ludzkie losy – powiedział Krzysztof Ziemiec uzasadniając jej powstanie.

Andrzej Sydor
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej oraz opublikowany na portalu Reszel: Krzysztof Ziemiec o Akcji "Wisła"
Oceń artykuł:

(0)