Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Podziel się:

Podziel się:

W hołdzie ukraińskim żołnierzom

Obecnie niemal każdego dnia giną lub odnoszą rany ukraińscy wojskowi. Bronią oni nie tylko swojej ojczyzny, ale również całej Europy przed pochodem moskiewskiej ordy.

W niedzielę 13 sierpnia w cerkwi greckokatolickiej w Kętrzynie odbył się koncert poświęcony ukraińskim żołnierzom, którzy walczą z rosyjską agresją na wschodzie Ukrainy.

- Konflikt ukraińsko-rosyjski, który rozpoczął się w 2014 r., pochłonął już około 10 000 ludzi, w tym ponad 2000 ukraińskich żołnierzy biorących bezpośredni udział w walkach z rosyjskim agresorem. Obecnie niemal każdego dnia giną lub odnoszą rany ukraińscy wojskowi. Bronią oni nie tylko swojej ojczyzny, ale również całej Europy przed pochodem moskiewskiej ordy. Musimy o tym pamiętać. Ukraińska diaspora w Polsce pomaga przede wszystkim w rehabilitacji rannych żołnierzy a także otacza opieką ich rodziny – powiedział współorganizator występu, szef Olsztyńskiego Oddziału Związku Ukraińców w Polsce Stefan Migus.

Następnie artyści Wołyńskiego Akademickiego Muzyczno - Dramatycznego Teatru im. Tarasa Szewczenki w Łucku zaprezentowali publiczności pieśni patriotyczne, ludowe i religijne.

- Ukraińcy zawsze komponowali i śpiewali pieśni. Odchodziły w przeszłość wydarzenia historyczne i ich uczestnicy, ale pieśni pozostawały. Za te piękne i wzruszające utwory serdecznie Wam dziękujemy. Ukrainie życzymy zwycięstwa w walce z rosyjskim okupantem i pokoju. Natomiast ukraińskim żołnierzom za ofiarność i przelaną krew składamy hołd – powiedział na zakończenie koncertu przewodniczący Kętrzyńskiego Koła ZUwP Andrzej Sydor. W imieniu proboszcza miejscowej parafii artystom z Łucka złożył podziękowania również ks. Bogdan Harasim.
as
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej oraz opublikowany na portalu Kętrzyn: W hołdzie ukraińskim żołnierzom
Oceń artykuł:

(0)