środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

Alterton - koncert już w najbliższą sobotę!

W sobotę, 16 lutego w kętrzyńskiej Starej Kamienicy zagra gdyńska formacja Alterton...

16 lutego w restauracji Stara Kamienica odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Kultury Troche...”. Tym razem zagra dla państwa trójmiejski zespół Alterton. Wieczór zapowiada się zatem trochę na jazzowo i trochę na rockowo.

Alterton to gdyńska formacja oscylująca wokół szeroko rozumianej alternatywy i muzyki eksperymentalnej. Muzycy tworzący Alterton wywodzą się ze scen metalowej, punkrockowej i jazzowej. Otwartość na muzykę w ogóle i brak jakichkolwiek ustaleń odnośnie tego, jaką muzykę zespół ma grać pozwala na swobodne przenikanie się elementów charakterystycznych dla wszystkich tych gatunków (i nie tylko) i na stworzenie zupełnie nowej jakości.
W 2012 r. Alterton wziął udział w drugiej edycji konkursu Muzyczne UGięcie. W głosowaniu czytelników portalu trojmiasto.pl zajął pierwsze miejsce i zdobył nagrodę publiczności. Utwór „About” zespołu znalazł się na płycie dokumentującej to wydarzenie, stając się pierwszym oficjalnie opublikowanym nagraniem zespołu. W chwili obecnej zespół przygotowuje debiutancki album o roboczym tytule „Canis Cum”.

Muzycy Alterton zapowiedzieli mały upominek dla osoby, która najbardziej trafnie określi ich styl. Wystarczy przyjść na koncert, wysłuchać go i po występie powiedzieć muzykom, co grają. Ponadto jedno podwójne zaproszenie na koncert czeka na odbiorcę w redakcji „Życia Kętrzyna”.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: KT oraz opublikowany na portalu Olsztyńska24: Alterton - koncert już w najbliższą sobotę!
Oceń artykuł:

(0)