środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

Louie Fontaine zawita do Kętrzyna

W drodze na Ochota Blues Festival, który odbędzie się 12 października w stolicy, do Kętrzyna zawita Louie Fontaine. Muzykowi towarzyszyć będą muzycy zespołu Starlight Searchers...

Louie Fontaine jest kompozytorem, gitarzystą i wokalistą, który w muzyce próbował prawie wszystkiego co mieści się w granicach rock & rolla. Grał już patetycznego rocka, otarł się o brudny blues, a nie stronił też nigdy od grania morderczych ballad. Jego muzyka jest bezkompromisowa i trudna do jakichkolwiek porównań. Bywa też kontrowersyjna i prowokacyjna.

Sam Fontaine jest artystą niepokornym i kontrowersyjnym. Od ponad dekady zamieszkuje na Łotwie, gdzie otworzył nawet swój klub. Następnie trafił do polityki wygrywając kampanię przeciw skorumpowanemu burmistrzowi. Wykorzystał wówczas swoje muzyczne umiejętności, co wydatnie pomogło mu w sukcesie. Niestety w akcie zemsty jego klub został spalony.

W 2011 roku sformował swój najlepszy dotąd zespół Starlight Searchers, w skład którego wchodzą m.in. pochodzący z Nowego Orleanu gitarzysta Terry La Gaarde oraz Egon Kronberg. Pochodzący z Danii muzyk wraz towarzyszącym zespołem pojawi się w ramach promocji wydanej w tym roku płyty „Buried and Blessed”. Dzień później (12 października) muzycy zaprezentują się w Warszawie podczas corocznego Ochota Blues Festival.

Koncert w Kętrzynie powinien być jedynie rozgrzewka przed prestiżowym występem w stolicy, jednak sami muzycy nie zamierzają odpuszczać. Każdy koncert traktują poważnie i tak też powinno być 11 października w City Clubie.

Szczegóły:
11 października,
City Club, ul. Lanca 3
Początek koncertu: 20:00
Bilety 15 zł (dostępne w City Clubie)
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: KT
Oceń artykuł:

(0)