Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Podziel się:

Podziel się:

Macica walcząca wyszła na ulicę

Ten temat dzieli nie tylko Polaków. I wbrew opinii niektórych nie jest to temat zastępczy. To ważny problem, który dotyczy ludzkiego życia.

W najbliższy czwartek (22.09.2016) Sejm zajmie się dwoma projektami obywatelskimi dotyczącymi aborcji. Pierwszy to projekt "Stop Aborcji", pod którym podpisało się 450 obywateli RP. Przewiduje się w nim zaostrzenie dotychczasowych przepisów. Stosowanie aborcji byłoby możliwe jedynie w przypadku zagrożenia życia matki.

Za spowodowanie śmierci dziecka poczętego groziłaby kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5

Zgodnie z założeniami projektu, organy państwa, a także samorządu terytorialnego będą miały obowiązek zapewnić pomoc, wsparcie materialne oraz opiekę dla rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne lub poczęte w okolicznościach kiedy mogło dojść do popełnienia przestępstwa.

Z kolei pod projektem proaborcyjnym "Ratujmy Kobiety", liberalizującym dotychczasową ustawę podpisało się 215 tysięcy osób.

Zakłada się w nim między innymi: przyzwolenie dla przerywania ciąży do końca 12 tygodnia. W myśl projektu aborcja do 24 tygodnia ciąży byłaby możliwa w przypadkach „ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby”. W razie gdy choroba uniemożliwiałaby płodowi samodzielne życie i nie byłoby możliwości jej wyleczenia, przerwanie ciąży byłoby dopuszczalne bez ograniczeń. Jeśli ciąża powstałaby w wyniku czynu zabronionego, aborcja dopuszczalna byłaby do 18. tygodnia ciąży.

Teraz oboma projektami zajmą sie posłowie.

PS. Tytuł nawiązuje do transparentu "Macice wyklęte", który niosła jedna z uczesticzek proaborcyjnego mitingu w Warszawie (18.09.2016)
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Ryszard Węgrowski oraz opublikowany na portalu Gazeta Olsztyńska: Macica walcząca wyszła na ulicę
Oceń artykuł:

(0)