środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Podziel się:

Podziel się:

Logistycy z PCE na XII Wojewódzkim Wojskowym Turnieju Rekreacyjno-Sportowym z okazji Dnia Niepodległości w Olsztynie

PCE w Jednostce Wojskowej, PCE strzela w Olsztynie

Świetne wyniki logistyków z PCE na XII Wojewódzkim Wojskowym Turnieju Rekreacyjno-Sportowym z okazji Dnia Niepodległości w Olsztynie

W dniu 10 listopada 2017 r. na terenie Jednostki Wojskowej 1 Olsztyńskiego Batalionu Składowania w Olsztynie odbył się XII Wojewódzki Wojskowy Turniej Rekreacyjno - Sportowy z okazji Dnia Niepodległości. Zawody były silnie obsadzone przez reprezentacje uczniów szkół ponadgimnazjanych z Olsztyna, Lubawy, Bartoszyc oraz Kętrzyna. Naszą szkołę reprezentowali: Roksana Mleczek, Jakub Konieczny i Adrian Popławski (technikum logistyczne).
W klasyfikacji indywidualnej Roksana Mleczek potwierdziła swój strzelecki kunszt i wywalczyła II miejsce w kategorii strzelanie dziewcząt, a Adrian Popławski zajął II miejsce w konkurencji sprawnościowej chłopców. Zwycięzcom GRATULUJEMY!!!!
Turniej składał się z 3 części: testu wiedzy historycznej o tematyce niepodległościowej, wieloboju sprawnościowego i strzelania z broni pneumatycznej. Jego celem było kształtowanie postaw patriotycznych oraz podnoszenie wiedzy historycznej, sprawności fizycznej i umiejętności obronnych młodzieży szkolnej. Organizatorem imprezy był 1 Olsztyński Batalion Składowania w Olsztynie wchodzący w skład 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej im. Kazimierza Wielkiego, przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz Zarządem Wojewódzkim LOK. Patronat honorowy nad turniejem objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, który rozpoczął turniej i ufundował puchary i medale dla najlepszych uczestników. Do zawodów młodzież przygotowywali nauczyciele: Krzysztof Hrycenko i Ireneusz Cioch.
Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni do jubileuszowej edycji Turnieju, który odbędzie się już za rok. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy w tak oryginalnej i przyjemnej formie uczcić to najważniejsze święto państwowe.
Ireneusz Cioch
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: ania.dunska@interia.pl oraz opublikowany na portalu Kętrzyn: Uczniowie z Kętrzyna wystrzelali drugie miejsca
Oceń artykuł:

(0)