Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Podziel się:

Podziel się:

Technicy budownictwa z PCE na budowie wiaduktu

PCE na wiadukcie w Olsztynie

Technicy budownictwa na budowie wiaduktu :)

W piątek 3 listopada udaliśmy się na wycieczkę zawodową do Olsztyna. Naszym celem była budowa wiaduktu żelbetowego na remontowanej obecnie ulicy Towarowej. Wykonawcą robót jest firma BUDIMEX - jedna z największych firm budowlanych w Polsce.
Po przybyciu na miejsce powitała nas pani Magdalena Małecka Cebula,
która jest kierownikiem budowy obiektu. Po krótkim szkoleniu bhp i zmianie obuwia, uzbrojeni w kaski ochronne i kamizelki odblaskowe ruszyliśmy na plac budowy.
Pani kierownik zapoznała nas ze stopniem zaawansowania robót, z dokumentacją obiektu oraz omówiła już zakończone roboty i trudności wynikające z prowadzeniem budowy w terenie miejskim.
Przyczółki mostowe, szalunki tracone, zbrojenie płyty mostowej, betonowanie, dylatacje - to tylko niektóre z elementów budowanego obiektu omawiane przez pani Magdalenę. Szczególną uwagę zwróciliśmy na połączenia stalowych belek nośnych z żelbetową płytą mostową za pomocą łączników sworzniowych - montaż konstrukcji wiaduktu odbywał się bez zamknięcia linii kolejowej - podczas normalnego ruchu pociągów.
Mogliśmy też zobaczyć jak odbywa się betonowanie płyty, które trwało w trakcie naszej wizyty - mieszanka betonowa podawana z betonowozu do pompy i dalej rurociągiem kilkanaście metrów w górę na płytę mostową.
Na zakończenie wycieczki pani Magdalena sprawdziła naszą wiedzę budowlaną - nawet nieźle sobie poradziliśmy ;) i stwierdziła, że moglibyśmy częściej przyjeżdżać, bo tak ładną pogodę przywieźliśmy, że wszyscy pracownicy są zadowoleni:)
Podziękowaliśmy za gościnność i cenne rady. Jeszcze krótki spacer na dworzec
i zmęczeni, ale z uśmiechem na ustach wróciliśmy do Kętrzyna.

Gabriela Wach, 2TLB
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: ania.dunska@interia.pl oraz opublikowany na portalu Kętrzyn: Technicy budownictwa z PCE na budowie wiaduktu
Oceń artykuł:

(0)