Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Podziel się:

Podziel się:

Integracja w PCE

Pomysłowe PCE

INTEGRACJA W PCE
Nowa szkoła, nowe koleżanki, nowi koledzy, nowi nauczyciele – jak w tym wszystkim nie pogubić się? Powiatowe Centrum Edukacyjne znalazło rozwiązanie: wyjazdy integracyjne.
Korzystając z powyższej możliwości uczniowie klasy I TLBS brali udział w wycieczce do Gierłoży i Pożarek. Pomimo fatalnych warunków atmosferycznych młodzież z zaciekawieniem wysłuchała Pani przewodnik, która opowiadała nam o historii Byłej Wojennej Kwatery Hitlera.Po wycieczce był czas na ognisko (posiłek złożony z kiełbasek i chleba) i pamiątkowe sesje zdjęciowe. Tych kilka wspólnie spędzonych godzin uważamy za udane i czekamy na więcej.
Ponadto klasy pierwsze wraz z wychowawczyniami wyjechały do Świętej Lipki, naszej warmińskiej „Perły Baroku”. Uczniowie wysłuchali historii maryjnego sanktuarium, którą opowiedział ks. Marek, jezuita. Oprócz nasycenia oka pięknymi malowidłami i kunsztem architektonicznym bazyliki, odbyła się także uczta dla ucha, czyli koncert organowy. Po krótkim spacerze uczniowie wymieniali się swoimi wrażeniami, grzejąc się przy ognisku i sycąc się kiełbaskami.

Wiesława Walentynowicz, ks. Piotr Wasilewski

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: ania.dunska@interia.pl oraz opublikowany na portalu Kętrzyn: Pomysłowa szkoła - integracja w PCE
Oceń artykuł:

(0)