Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Podziel się:

Podziel się:

Dzień Otwarty w PCE

Działo się w PCE

PCE otwiera się dla Was

Powiatowe Centrum Edukacyjne w Kętrzynie, podobnie jak w ubiegłym roku, otwarło swoje podwoje przed gimnazjalistami, którzy już wkrótce staną przed wyborem dalszej drogi kształcenia. 25 kwietnia 2017 r. zorganizowano Dzień Otwarty. Na odwiedzających szkołę gości czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Nauczyciele i uczniowie przygotowali ciekawy i urozmaicony program.
Gimnazjaliści okolicznych szkół mieli niepowtarzalną okazję poznać tajniki przyszłego zawodu, obejrzeć narzędzia i sprzęt wykorzystywany w danym fachu, mogli również porozmawiać ze starszymi kolegami i nauczycielami na temat danego kierunku kształcenia i perspektyw zawodowych. Kadra chętnie odpowiadała na pytania uczniów podczas oprowadzania przybyłych gości po pracowniach i obiektach szkolnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również stoiska firm współpracujących ze szkołą (m. in. MTI Furninova, Auto Land, Parker, ASPEN, Tech Pal, Prescot).
Przybyłych gimnazjalistów wraz z opiekunami przywitał dyrektor szkoły Pan Marek Moszyk, który zaprosił wszystkich do wzięcia udziału w przygotowanych specjalnie na tę okazję prezentacjach. Po oficjalnym otwarciu uroczystości uczennice PCE w rytmie „Słowianek” odtańczyły zumbę pod kierunkiem Pani Elżbiety Kozłowskiej. Następnie miał miejsce pokaz Freestyle Basketball w wykonaniu Jakuba Koniecznego. Po tanecznym show przyszedł czas na sport. Uczniów Kamila Karpicza i Szymona Dudanowicza mogliśmy zobaczyć w trakcie pokazu sztuk walki. Adam Dziuba i Patryk Guf, pod okiem trenera Patryka Moczulewskiego z LKS „Niedźwiedź” w Kętrzynie, zaprezentowali mini trening bokserski.
Tego dnia nie zabrakło też innych atrakcji. Na gości czekał poczęstunek, wata cukrowa, pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu straży pożarnej, ciekawe konkursy z nagrodami i tradycyjnie fotobudka.
Powiatowe Centrum Edukacyjne w Kętrzynie troszczy się o to, by pasje i hobby swoich uczniów rozwijać i łączyć z edukacją szkolną, dlatego uczestniczy w międzynarodowym projekcie Erasmus + mającym na celu wspieranie uczniów zdolnych i utalentowanych.
Nie jest tajemnicą żadną, że globalny i lokalny rynek pracy czeka na „zawodowców”. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom szkoła oferuje naukę w zawodach: Technik Budownictwa, Technik Pojazdów Samochodowych, Technik Logistyk, Technik Handlowiec, Technik Organizacji Reklamy, Mechanik Pojazdów Samochodowych, Kucharz (pod patronatem firmy ASPEN), Elektromonter (pod patronatem firmy PHILIPS oraz w wielozawodowej klasie szkoły branżowej I stopnia.
Gimnazjaliści myślący poważnie o swojej przyszłości z pewnością wybiorą zawód z perspektywami.
Do zobaczenia we wrześniu

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: ania.dunska@interia.pl oraz opublikowany na portalu Kętrzyn: W PCE troszczą się, by pasje i hobby uczniów rozwijać i łączyć z edukacją
Oceń artykuł:

(0)