Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Podziel się:

Podziel się:

Uczniowie PCE gościli w redakcji Gazety Olsztyńskiej.

PCE w gazecie!

Logistycy w „Gazecie Olsztyńskiej”

8 marca uczniowie I i II klasy Technikum Logistycznego Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Kętrzynie odbyli wizytę edukacyjną w siedzibie „Gazety Olsztyńskiej”.
W pierwszej części spotkania młodzież zapoznała się z etapami wydawania gazety w formie papierowej i elektronicznej. Wiedzę w tym zakresie przybliżył nam sam Redaktor Naczelny Redakcji Internetowej Pan Michał Orliński oraz Kierownik Biura Reklamy Pani Sylwia Fibikowska wraz z redaktorem Wojciechem Kosiewiczem.
Następnie Pani Katarzyna Celmer Lipińska - Inspektor Działu Sprzedaży Gazet, zapoznała naszą młodzież z procesem drukowania i dystrybucji prasy. Podczas rozmowy z uczniami na temat ich kształcenia zawodowego redaktorzy uznali, że wybór technikum logistycznego jest bardzo trafny, gdyż jest to zawód atrakcyjny na rynku pracy.
Bardzo interesującym punktem wycieczki było spotkanie z Panią redaktor Bożeną Kraczkowską, autorką słów piosenki „Dziewczyna z granatem” wykorzystanej w znakomitym serialu „Czas honoru”. Znakomite osoby oprowadzające uczniów po siedzibie gazety zwracały uwagę na uniwersalne kompetencje zawodowe oraz cechy osobowości przydatne nie tylko w pracy dziennikarza, tj. empatia, umiejętność słuchania i zrozumienia drugiej osoby. Logistycy z PCE mogli również zapoznać się z działalnością Fundacji Przyszłość Dla Dzieci funkcjonującą przy Grupie WM.
Na zakończenie wizyty uczestnicy wycieczki zostali ugoszczeni w bufecie pracowniczym oraz zostali obdarowani pamiątkową, okazjonalną stroną tytułową „Gazety Olsztyńskiej” wraz z pamiątkowym zdjęciem. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy pracownicy wydawnictwa byli do nas bardzo przyjaźnie nastawieni i z autentyczną radością zdradzali nam tajniki wykonywanych swych zajęć, co niewątpliwie świadczy o ich pasji zawodowej.
Wybrani uczniowie wraz z redaktorem Wojciechem Kosiewiczem zobowiązali się do napisania i opublikowania relacji z wycieczki na łamach przedmiotowego dziennika. Te wszystkie wspaniałe wydarzenia mogły się odbyć dzięki zgodzie i przychylności Prezesa Grupy WM - Pana Jarosława Tokarczyka.
Ireneusz Cioch


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: ania.dunska@interia.pl oraz opublikowany na portalu Kętrzyn: Logistycy z Kętrzyna w siedzibie Gazety Olsztyńskiej
Oceń artykuł:

(0)