Sobota, 21 października 2017. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Podziel się:

Podziel się:

Prawie 17 milionów na termomodernizację

W piątek 29. września Zarząd Województwa zatwierdził listę projektów wybranych do dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, poddziałanie 4.3.1. "Efektywność energetyczna w budynkach publicznych". Jednostki w powiecie kętrzyńskim otrzymają łącznie 16 708 778,12 zł.

Największą kwotę udało się uzyskać gminie miejskiej Kętrzyn 7 016 000 zł na dwa działania: "Poprawa efektywności energetycznej budynków oświatowych w Gminie Miejskiej Kętrzyn" oraz "Poprawa efektywności energetycznej obiektów kultury w Gminie Miejskiej Kętrzyn". Pod tymi hasłami kryje się termomodernizacja Szkoły podstawowej nr 1 w Kętrzynie oraz dwóch przedszkoli: Puchatek i Krasnal oraz remont dachu kętrzyńskiego zamku.

Kolejne dofinansowanie uzyskała gmina Korsze na kwotę 6 776 458,46 zł na działanie "Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej". I tak z tych środków zostaną dofinansowane termomodernizacje szkół podstawowych w Korszach, Garbnie, Łankiejmach oraz przedszkole w Korszach.

Gmina Kętrzyn również otrzymała dofinansowanie. Otrzymane 2 050 386,15 zł pomoże w termomodernizacji szkół w Nakomiadach i Biedaszkach.

Ostatni projekt, który uzyskał akceptację to projekt Kętrzyńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. na "Poprawę efektywności energetycznej budynku administracyjno-biurowego przy ul. Traugutta 27". KTBS-y otrzymają 865 933,51 zł.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Jaaaa oraz opublikowany na portalu Kętrzyn: Miliony na termomodernizację obiektów w powiecie kętrzyńskim
Oceń artykuł:

(0)