Poniedziałek, 21 września 2020. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Podziel się:

Podziel się:

XII Gminny Konkurs Ekologiczny Klas III " Świat wokół nas"

Człowiek bez przyrody- zginie!

XII GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY KLAS III „ ŚWIAT WOKÓŁ NAS”
„Edukacja środowiskowa - pierwsza w planie, na cóż bowiem zda się liczenie, czytanie, gdy życia na Ziemi nie stanie.”(I. Oksińska)
Z tego też powodu w Szkole Podstawowej w Kruszewcu, od 12 lat, corocznie odbywa się GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY KLAS III „ ŚWIAT WOKÓŁ NAS”, którego celem jest nie tylko zdobywanie wiedzy dotyczącej ekologii i ochrony środowiska, ale przede wszystkim uwrażliwienie na aktualne problemy ochrony i pogłębianie zamiłowania oraz szacunku dla przyrody, bo jak widać ona bez nas może się obyć, ale człowiekowi grozi zagłada, gdy jej zabraknie.
Na konkurs przybyło 12 uczniów z czterech szkół Gminy Kętrzyn: Biedaszek, Nakomiad, Wilkowa i Kruszewca, którzy zmagali się z testem zawierającym 33 pytania: wśród nich 6 otwartych i pozostałe zamknięte. Komisja wyłoniła 4 laureatów, czyli mistrzów ekologii 2015 Gminy Kętrzyn. Zostali nimi: Kacper Kasprzak, Schadi Aftyka z Wilkowa, Julia Syhłowyj z Kruszewca oraz Wioleta Jachimczyk z Nakomiad. Laureatów przygotowywały panie: Anna Czubaszek, Barbara Wiłkowska i Elżbieta Mackiewicz.
Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki, bowiem cała dwunastka wykazała się rozległą wiedzą, o czym świadczą niewielkie różnice punktowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane: przez Szkołę Podstawową w Kruszewcu, za co serdecznie dziękujemy p. dyrektor Oldze Wanago, przez prywatnego sponsora oraz wydawnictwo Nowa Era.
Organizatorem, a zarazem przewodniczącą komisji konkursowej była Elwira Żukowska.
Elwira Żukowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: elwira311@wp.pl oraz opublikowany na portalu Kętrzyn: XII Gminny Konkurs Ekologiczny Klas III " Świat wokół nas"
Oceń artykuł:

(0)