Poniedziałek, 21 września 2020. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Podziel się:

Podziel się:

Słyszę –zapomnę, zobaczę – zapamiętam!

Klasa Ib SP w Kruszewcu ma rację, już prawie WAKACJE!

Dziecko wczesnoszkolne najczęściej myśli w oparciu o to, co widziało i słyszało, dlatego też 24 czerwca klasa I b SP w Kruszewcu, czując już wakacyjną aurę, udała się na Pocztę Główną i Dworzec PKS i PKP w Kętrzynie. Kilka dni wcześniej na wypowiedziane przez Panią słowo "wycieczka" serca dzieci zabiły mocniej, wzmogło się zainteresowanie. Przygotowując się do niej, wcześniej uczniowie w klasie m.in. pisali życzenia wakacyjne swoim koleżankom i kolegom, uczyli się prawidłowego adresowania. Swoje widokówki wrzucili do skrzynki pocztowej już w Urzędzie. Poznali pracę urzędników pocztowych bezpośrednio przy swoich miejscach pracy. „ Miłe” panie oprowadziły ich po ekspedycji, zapoznały z drogą listu, jaką musi pokonać, by dotrzeć do adresata. Mieli możliwość zobaczenia „ na własne oczy” jak zostają wyjmowane przesyłki. Ogromną uciechę sprawiło im stawianie różnych pieczątek, które zabrali jako pamiątki. Pierwszaki miały również okazję obejrzeć, co prawda jeszcze niewyremontowany dworzec autobusowy i kolejowy. Próbowali na rozkładzie odnaleźć odjazdy pociągów do Korsz. Mieli ogromne szczęście, bo natrafili na przejeżdżający pociąg towarowy, poczuli prędkość podmuchu i usłyszeli jego dźwięk. I zgodnie z zasadą: słyszę –zapomnę, zobaczę – zapamiętam, dziecko to, co ma poznać, powinno zobaczyć.
Radosne przeżycia i ciekawe doświadczenia wyniesione z wycieczki pobudziły dzieci do wypowiadania się na temat wakacji, podróży, były także okazją do rozmów indywidualnych w czasie drogi powrotnej.
Organizator: Elwira Żukowska
Foto: Elwira Żukowska

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: elwira311@wp.pl oraz opublikowany na portalu Kętrzyn: Słyszę–zapomnę, zobaczę – zapamiętam!
Oceń artykuł:

5.00

(1)