Poniedziałek, 21 września 2020. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Podziel się:

Podziel się:

XV Gminny Konkurs Ekologiczny "Świat wokół nas"

Z ekologią na Ty...

„Ekologia i ochrona środowiska to (…) nie tylko wielki przemysł, kopalnie i huty. To także Twoje i moje codzienne gesty, to Twoja i moja kuchnia, łazienka, garaż, ogród. To wybór przez Ciebie i przeze mnie środków komunikacji, sposobu spędzania wolnego czasu i taka ochrona środowiska zaczyna się najbliżej: najbliżej w tym pokoju, mieszkaniu, domu”, szkole. Warunek jeden- świadomość! O tym z całą pewnością wiedzą uczniowie klas III Gminy Kętrzyn, a można było o tym się przekonać podczas XV Gminnego Konkursu Ekologicznego Klas III „ Świat wokół nas”, który odbył się 27 kwietnia w Szkole Podstawowej w Kruszewcu. Gościem honorowym była Inspektor Oświaty Gminy Kętrzyn Anna Abramowicz. Wszystkich przybyłych serdecznie powitali: Dyrektor SP w Kruszewcu Jerzy Pruszyński oraz organizator Elwira Żukowska. Trzecioklasiści profesjonalnie przygotowani przez swoje panie: Annę Czubaszek, Ksenię Góźdź, Katarzynę Łopacką, Barbarę Wiłkowską i Dorotę Jabłońską, zmagali się z 30 zadaniami, a wśród nich otwarte, wyboru, rebusy, łamigłówki. Komisja wyłoniła 5 laureatów, a ten zaszczytny tytuł zdobyli: Sebastian Książek- SP Wilkowo, Gabriela Zalewska- SP Biedaszki, Aleksandra Dumkiewicz- SP Nakomiady, Hubert Roksela- SP Kruszewiec (kl.IIIa) oraz Krzysztof Wójtowicz- SP Kruszewiec (kl. IIIb). Tak cudownie się złożyło, iż każda szkoła i klasa ma swojego laureata w dziedzinie ekologii. Konkurs był przeplatany filmikiem promującym segregację śmieci oraz piosenką „Święto Ziemi”.
Wszyscy uczestnicy otrzymali książki ufundowane przez Radę Rodziców SP w Kruszewcu oraz dyplomy, gadżety i słodycze pozyskane od prywatnych sponsorów przez organizatora (a wśród nich: Tago, Nowa Era, Vobro, St. Majewski, Fundacja WWF Polska, MTI Furninova). Prezenty były zapakowane w ekologiczne torebki, na których widniała fotka szkoły. Były one zaprojektowane i wyprodukowane na potrzeby konkursu dzięki hojności MTI Furninova w Kętrzynie.
Dziękuję nauczycielom i uczniom za kolejną 100% frekwencję w konkursie oraz świadome wszczepienie tematu ekologii, bo przecież mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego z nas, a więc pamiętajmy o Ziemi- nie tylko w jej Święto! Do zobaczenia za rok…
Elwira Żukowska
Foto: Beata Jaświn

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: elwira311@wp.pl oraz opublikowany na portalu Kętrzyn: XV Gminny Konkurs Ekologiczny "Świat wokół nas"
Oceń artykuł:

(0)