Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

Kruszewiec promuje czytelnictwo i szacunek do książki...

Promocja czytelnictwa

Kruszewiec promuje czytelnictwo i szacunek do książki…
21 XI w Szkole Podstawowej w Kruszewcu gościli aktorzy Studia Artystycznego „Akada” z Suwałk. Zaprezentowali uczniom klas 0-III przedstawienie teatralne pt.: „Podróż do Krainy Zagadek”. Spektakl promował czytelnictwo oraz szacunek do książki. Głównym bohaterem przedstawienia był niegrzeczny chłopiec Filip, który nie słuchał rodziców i nie przepadał za czytaniem książek. Marzył on by w prezencie urodzinowym otrzymać „laptopa”. Był bardzo rozczarowany, gdy dostał książki. Przez swoje lekkomyślne zachowanie chłopiec znalazł się w czarodziejskiej krainie, z której mógł wrócić tylko pod warunkiem rozwiązania kilku zagadek. Po wielu perypetiach, pomocy przyjaciół z tajemniczej Krainy Zagadek, główny bohater zmienił zachowanie i docenił czytanie książki.
Dzieciaki z zaciekawieniem i ogromnym zaangażowaniem oglądały przedstawienie. Chętnie pomagały czarować i rozwiązywać zagadki wspólnie z głównym bohaterem, reagując bardzo żywiołowo i spontanicznie. Przekonały się, że książki są bardzo ważne w życiu człowieka i mogą być podróżą do krainy fantazji oraz skarbnicą wiedzy o Polsce i świecie, bo "Książki nigdy nie bywają w złym humorze, odpowiadają na każde pytanie."
Elwira Żukowska
Foto: Beata Jaświn
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: elwira311@wp.pl oraz opublikowany na portalu Kętrzyn: Przekonywali, że książki są ważne
Oceń artykuł:

(0)