Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

Nie tracimy tych, których mamy w pamięci…

Uczymy...pamiętać...

Nie tracimy tych, których mamy w pamięci… O tym dobrze wiedzą uczniowie klasy II SP w Kruszewcu. Tuż przed Świętami: Wszystkich Świętych i Zmarłych wybrali się na Cmentarz Komunalny w Kętrzynie. Zapalili i postawili znicze na Pomniku poświęconym pamięci żołnierzom polskich poległym na wszystkich frontach drugiej wojny światowej. Jako wyraz pamięci i szacunku zmówili także krótką modlitwę. Towarzyszył temu podniosły nastrój, zaduma i smutek. Zarówno wychowawczyni E. Żukowska jak i dzieci opuszczały Cmentarz w ciszy, powadze i skupieniu.
Pogoda dopisała, słoneczko zaświeciło, więc uczniowie mieli okazję obejrzenia grobów ozdobionych kwiatami, wieńcami oraz zniczami. Byli zaskoczeni ogromną liczbą ludzi krzątających się przy mogiłach, pomnikach. Była to wspaniała lekcja historii i szacunku dla zmarłych. Jak widać „Można odejść na zawsze, by stale być blisko…” (ks. J. Twardowski)
Elwira Żukowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: elwira311@wp.pl oraz opublikowany na portalu Kętrzyn: Nie tracimy tych, których mamy w pamięci…
Oceń artykuł:

(0)