Poniedziałek, 21 września 2020. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Podziel się:

Podziel się:

Śniadanie daje moc!!!

Zdrowe żywienie to moc...

W szkołach w całej Polsce Dzień Śniadanie Daje Moc jest obchodzony 8 listopada od sześciu lat i po raz szósty także w klasach I-III w Szkole Podstawowej w Kruszewcu. Wybrano ten dzień, ponieważ jest to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania i do tej pory jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii. Najważniejsze cele programu to: zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! A więc ważna jest edukacja oraz promocja prawidłowego żywienia. W związku z tym, tego dnia w naszej placówce wychowawcy, uczniowie oraz rodzice zorganizowali pogadanki i zdrowe śniadania w klasach.
Była to świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców i nauczycieli. Dzięki temu najmłodsi nauczyli się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie. Mamy nadzieję, że będą się stosować na co dzień do poznanych zasad zdrowego żywienia. Święto pełne niezapomnianych i smacznych wrażeń zostało utrwalone na fotografiach i filmikach.
Elwira Żukowska
Foto: Beata Jaświn

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: elwira311@wp.pl oraz opublikowany na portalu Kętrzyn: Śniadanie daje moc!!!
Oceń artykuł:

(0)