Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Odnowiony basen będzie atrakcją dla mieszkańców

2007-09-28 00:00:00

Kryta pływalnia przy ulicy Poznańskiej od dawna wymagała gruntownego remontu. Z pieniędzy powiatowych udało się tego dokonać. Amatorzy pływania już mogą szykować stroje kąpielowe i czepki.

Mieszkańcy Kętrzyna i okolic będą mieli okazję skorzystać z krytej pływalni prawdopodobnie już od 1 października. Zarząd Powiatu podjął decyzję o odnowieniu obiektu i wznowieniu działalności.

- Nasi pracownicy od miesiąca przygotowywali budynek do tego wydarzenia, za co im serdecznie dziękuję - mówi Krzysztof Krupiennik, p.o. dyrektora Powiatowego Centrum Edukacji w Kętrzynie. - Czekamy jeszcze tylko na ekspertyzę sanitarną. Mam jednak nadzieję, że stan wody i pomieszczeń nie wzbudzi zastrzeżeń.

Przywrócona do świetności pływalnia będzie atrakcją nie tylko dla mieszkańców Kętrzyna. Z jej oferty skorzystają też szkoły.

- Będzie to niezła okazja, aby dzieci uczyły się pływania pod okiem profesjonalnych instruktorów, a także miło i zdrowo spędzić u nas czas - reklamuje Krupiennik. - Już teraz zainteresowanie jest ogromne nie tylko szkół z terenu naszego powiatu, ale również m.in. z Bartoszyc.

W odnowionym obiekcie powstają również nowe miejsca pracy.

- Zatrudnienie znajdzie w sumie dziewięć osób - mówi Krupiennik. - Będzie to trzech ratowników oraz sześć osób do obsługi pływalni.

Basen przy Poznańskiej jest jedyny w powiecie kętrzyńskim. Ceny biletów nie ulegają zmianie. Dzieci zapłacą 3,50 zł natomiast osoby dorosłe 4,50 zł.

Wojciech CarukUwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.
Tagi: basen