Okręgówka uratowała honor powiatu. Za rogiem wielkie derby

2021-09-07 09:00:00(ost. akt: 2021-09-07 08:52:53)
Wielkie derby powiatu! 11 września (16:00) Granica Kętrzyn podejmie u siebie MKS Korsze

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

FUTBOL || Cztery porażki i dwa zwycięstwa - to bilans weekendowych poczynań naszych piłkarzy występujących od IV ligi po klasę B. Z kompletu punktów cieszą się w Orlętach Reszel i Wilczku Wilkowo. Pozostali, niestety, w plecy. W tym niepokonana do niedawna Granica.
Przed 4 września zdawało się, że kętrzynianie powinni występować w starciu z Mrągowią Mrągowo jako faworyci pojedynku. W sezonie 2021/2022 pozostawali wciąż niepokonani, a jedyne punkty uciekły im za sprawą dość pechowego remisu (2:2) z Olimpią II Elbląg. W pozostałych starciach nie mieli litości dla Polonii Iłowo (0:4), Zatoki Braniewo (2:1), ani Błękitnych Orneta (0:3). Mrągowianie mieli za sobą z kolei dwie nieudane, wyjazdowe konfrontacje z Elblągiem (Olimpia wygrała 3:0, a Concordia 4:1).

Bukmacherzy najwyraźniej wzięli jednak pod uwagę fakt, że — na własnej murawie — Mrągowia zazwyczaj wyraźnie dostaje skrzydeł. Za postawioną na jej zwycięstwo złotówkę zgarnąć można było 2,10 zł (za triumf Granicy płacili nieco więcej, 2,60 zł). Ich przewidywania sprawdziły się.

Bah, Bah, Bah!

W 28. minucie wynik spotkania otworzył niezawodny Mahamadou Bah. Jeden z faworytów do tytułu ligowego króla strzelców nie miał zamiaru jednak poprzestawać na jednym golu. W 77. minucie podwyższył na 2:0, a na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem skompletował prestiżowego hat-tricka. Tablica wyników wskazała ostatecznie 3:0, co oddaliło Granicę od fotelu lidera (obecnie 2. w tabeli, 3 pkt straty do Concordii).

— Myślę, że nie zasłużyliśmy na aż tak wysoką porażkę. W pierwszej połowie mieliśmy dwie "stuprocentowe" sytuacje, powinno być przynajmniej 1:1. Na przerwę schodziliśmy natomiast ze stratą jednej bramki. W drugiej połowie musieliśmy grać bardziej otwarcie, ofensywnie. Istniało ryzyko, że przeciwnik grający u siebie, tak dobrze zorganizowany jak Mrągowia, będzie próbował nas kontrować. Tak też się stało. Po golu na 2:0 z naszych zawodników jakby nieco "zeszło powietrze". Ale cóż, taki jest sport. Jako trener przyjmuję tę pierwszą w sezonie porażkę na klatę — stwierdził po meczu Adam Fedoruk, trener Granicy.

Wspomniana Concordia pozycję lidera zawdzięcza — pośrednio — MKS Korsze. Podopieczni trenera Aleksandra Lipowskiego niemal przez całe spotkanie prowadzili na własnym stadionie wyrównane, pozbawione goli starcie z elblążanami. I gdy zdawało się, że obie strony uścisną sobie dłonie, podzielą się punktami i rozejdą się do domów... W 87. minucie jedyną bramkę, na wagę 3 "oczek", zdobył snajper Concordii — Mariusz Pelc.

Pozostałe ligi

Choć nasi IV-ligowcy mieli kolejkę w plecy, na wysokości zadania stanęli ich koledzy z klasy okręgowej. Ze świetnej strony zaprezentowały się Orlęta Reszel, który pokonały u siebie (3:0 — Paweł Romańczuk 22', Mateusz Terlik 40' i Patryk Wiensław 89') Czarnych Olecko.

Nie próżnował i Wilczek Wilkowo. "Wataha" trenera Rafała Sokołowskiego upolowała u siebie (3:1) Victorię Bartoszyce. Na listę strzelców, po stronie gospodarzy, wpisali się Jakub Kalisz (12'), Mariusz Bandurow (35') i Tadeusz Radziwoniuk (58'). Honor rywali uratował na 7 minut przed końcem meczu Paweł Gajkowski.

Szczebel niżej, w klasie A, Jurand Barciany świetnie rozpoczął wyjazdowy bój z Mazurem Wydminy. W 18. minucie wynik spotkania otworzył Daniel Wołosz, lecz... Jurandowi nie dane było owego wyniku "zamknąć". Zrobili to miejscowi, odpowiadając aż trzema golami.

Ostatnia z ekip seniorskich naszego powiatu, b-klasowa Szansa Reszel, uległa przed własną publicznością (0:3) KS Juksty Muntowo.

Piłkarski rozkład jazdy na weekend. 11 września: Granica Kętrzyn - MKS Korsze (WIELKIE DERBY POWIATU, 16:00), Omulew Wielbark - Wilczek Wilkowo (16:00), Śniardwy Orzysz - Orlęta Reszel (16:00), Jurand Barciany - Kłobuk Mikołajki (16:00). 12 września: Pogoń Ryn - Szansa Reszel (16:30).