W ich nogach kolejne kilometry, a na szyi nowy brąz

2021-08-18 09:00:00(ost. akt: 2021-08-18 22:28:30)
Nasi biegacze spotkali się na miejscu m.in. z Rafałem Syczewem

Autor zdjęcia: Marcin Bartczak/Drużyna ML

BIEGI || Nasi powiatowi "Łowcy Kilometrów" wyruszyli 13 sierpnia do Lidzbarka Warmińskiego. Ich celem był V Memoriał Biegowy im. Tadeusza Brzostka. Nie zawiedli.
Na bieżni miejscowego stadionu miejskiego było dość tłoczno. A to m.in. dlatego, że impreza stanowiła jeden z bardziej sportowo-widowiskowych elementów dni miasta, które w Lidzbarku Warmińskim trwały od 12 do 15 sierpnia.

Nasi biegacze zmierzyli się w wyścigu na 5,2 kilometra. W pierwszej turze biegu najwyżej barwy powiatu zawiesił w ogólnej klasyfikacji Marcin Radziewicz. Reprezentant Garbna (a ponadto Drużyny ML) linię mety minął po 17 minutach i 52 sekundach, co przełożyło się na 8. miejsce OPEN. Nie zawiodła i pozostała część Drużyny ML: Marcin Bartczak uplasował się na 10. miejscu, zaś Miłosz Lenart na 16.

Co ciekawe, panowie spotkali się na trasie z doskonale im znanym Rafałem Syczewem. Mrągowianin, triumfator zeszłorocznych zmagań ligowych spod szyldu "Kętrzyński Kilometr", zakończył zmagania jako 12. w tabeli.

Kętrzynian nie zabrakło naturalnie w drugiej turze. Wśród panów najlepiej wypadł weteran Runners Team Kętrzyn — Roman Chodara (12. OPEN). Wśród pań brązowy medal wywalczyła Martyna Wysocka (Drużyna ML), a tuż za podium uplasowała się jej koleżanka z klubu — Małgorzata Ruszczyk (5.).