MKS wrócił na powiatowy tron. Na długo?

2021-05-12 08:20:00(ost. akt: 2021-05-12 08:22:29)
MKS Korsze pokonał (2:1) Błękitnych Pasym i wskoczył na 8. miejsce w IV lidze

Autor zdjęcia: Wiesław Nosowicz/Błękitni Pasym

FUTBOL || Dwa triumfy, trzy porażki i remis — to bilans minionej kolejki w wykonaniu naszych piłkarzy występujących od IV ligi po b-klasę. Z kompletu punktów cieszą się tylko MKS Korsze i Jurand Barciany, zaś jedno "oczko" ugrały Orlęta Reszel.
Bardzo krótko trwała rozłąka IV-ligowego MKS Korsze (obecnie 8. miejsce w tabeli) z mianem najwyżej sklasyfikowanej ekipy powiatu kętrzyńskiego. Podopieczni trenera Aleksandra Lipowskiego 7 maja (termin przyśpieszony na prośbę rywali) ugościli u siebie Błękitnych Pasym.

Przed meczem dystans dzielący obie drużyny był niewielki, ledwie 2 punkty. Ewentualne potknięcie gwarantowałoby Korszom niekorzystną "roszadę" w tej części stawki. W tej partii szachów jednak nie zawiedli.

Pierwsza połowa obyła się bez fajerwerków. Strzeleckie emocje zaczęły się chwilę po wznowieniu gry. W 48. minucie wynik spotkania na korzyść MKS otworzył Paweł Flis, a Piotr Sawicki w 59. minucie podwyższył na 2:0. Błękitni, nie mając wiele do stracenia, skupili się na ofensywie. Opłaciło się. W 79. minucie gola kontaktowego zdobył Arkadiusz Sokołowski, lecz... było to wszystko, na co tego dnia stać było snajperów z Pasymia.

Druga z naszych IV-ligowych drużyn, Granica Kętrzyn, zagrała na wyjeździe, ale... u siebie. Tęcza Biskupiec od dłuższego czasu nie może korzystać ze swego stadionu, więc "gospodarzy" w co rusz to innych stronach regionu. Tym razem nie okazała się przesadnie gościnna, wygrała 1:0, czym zepchnęła Granicę na 9. miejsce w tabeli.

Wszystko, co możliwe

W klasie okręgowej jak w kalejdoskopie! Trzy nasze zespoły zadbały o każdy możliwy finał meczu. Triumf zapewnił wciąż niedoceniany Jurand Barciany, który pokonał (3:1) Łynę Sępopol i wdrapał się na 10. miejsce w klasyfikacji.

Sklasyfikowany 5 lokat wyżej Wilczek Wilkowo — niestety — poległ w największej strzelaninie kolejki (5:3) z Czarnymi Olecko. Niespodziewanie punkty uciekły i wiceliderom okręgówki — Orlętom Reszel. Podopieczni trenera Łukasza Pyrzaka zremisowali (1:1) z Omulwią Wielbark.

Najmłodsza z seniorskich ekip powiatu kętrzyńskiego, Szansa Reszel, uległa Warmiance Bęsia (5:1), co pozwoliło rywalom wreszcie odbić się od samego dna klasy B. Reszelanie spadli za to na 9. miejsce w 11-zespołowej stawce.

Piłkarski rozkład jazdy na weekend. 15 maja: ITS Jeziorak Iława - MKS Korsze (17:00), Zatoka Braniewo - Granica kętrzyn (15:00), Orlęta Reszel - Vęgoria Węgorzewo (16:00), Żagiel Piecki - Jurand Barciany (17:00), Wilczek Wilkowo - Kłobuk Mikołajki (16:00). 16 maja: Tempo II Ramsowo/Wipsowo - Szansa Reszel (14:00).