Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Koła Gospodyń Wiejskich wyróżnione za działalność

2021-01-08 09:33:26 (ost. akt: 2021-01-08 10:21:27)

Autor zdjęcia: archiwum UG Kętrzyn

Koło Gospodyń Wiejskich w Pręgowie (gm. Kętrzyn) zostało wyróżnione w konkursie zorganizowanym przez Warmińsko-Mazurski Oddział Regionalny ARiMR w Olsztynie.

Celem konkursu "Koło ARiMR – w sercu wsi" było spopularyzowanie aktywnej działalności Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz lokalnych społeczności wiejskich, promocja wsparcia dla KGW z budżetu państwa i efektów udzielanej pomocy finansowej, zachęcenie do tworzenia nowych organizacji i rejestracji ich w Krajowym Rejestrze KGW.

Konkurs polegał na nakręceniu krótkiego filmu (od 3 do 5 min.) obrazującego sposoby wykorzystania przez KGW otrzymanej z ARiMR pomocy finansowej.
- Nakręcony film ukazywał nasze dotychczasowe działania, tj. organizacja Dnia Dziecka, Balu Karnawałowego, Niedzielne Gotowanie nad jeziorem Mój i inne. Za tę działalność na rzecz lokalnej społeczności zostaliśmy wyróżnieni i otrzymaliśmy nagrodę rzeczową w postaci sprzętu do karaoke - cieszą się pręgowianki. Nagrodę wręczył z-ca dyrektora Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Regionalnego Bogdan Moroz wraz z Tomaszem Komorowskim – Kierownikiem Biura Powiatowego ARiMR oraz Pawłem Bobrowskim – Wójtem Gminy Kętrzyn.

- Była to doskonała okazja do zaprezentowania swoich dotychczasowych osiągnięć, których nie można byłoby zrealizować bez wsparcia finansowego ARiMR - dodają gospodynie.

Pręgowianki zajęły czwarte miejsce za KGW Naprom (gm. Ostróda), KGW Ogródek (gm. Orzysz) i KGW Borki Wielkie (gm. Biskupiec). Piąte miejsce zajęły gospodynie z KGW Bogusze (gm. Prostki) i KGW "Luba" z Lubajn (gm. Ostróda).

Szóste miejsce zajęło koło z Frączkowa (gm. Barciany), a siódme koło z Leśniewa (gm. Srokowo).

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages