Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Miasto odwołuje świąteczne imprezy

2020-11-23 13:24:53 (ost. akt: 2020-11-23 13:55:27)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Boże Narodzenie to święta wyjątkowe i pełne magii, ale w tym roku, ze względu na obowiązujące obostrzenia, będą inne niż zwykle. Z powodu pandemii i ograniczeń nałożonych przez rząd, władze Kętrzyna podjęły decyzję o odwołaniu świątecznych wydarzeń miejskich.

W tym roku nie będzie jarmarku bożonarodzeniowego, miejskiej wigilii, lodowiska oraz sylwestrowej zabawy pod chmurką. Miasto nie zrezygnuje jednak z instalacji iluminacji świątecznych.

- Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich podjęliśmy trudną decyzję, że tradycyjnej formuły obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w naszym mieście nie będzie. Zrobimy jednak wszystko, aby i w tym roku nie zabrakło magicznej atmosfery, bowiem to jedyny, tak wyjątkowy czas - mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna.

Każdego roku kętrzyńska wigilia gromadziła tłumy mieszkańców. Były prezenty, życzenia burmistrza, kolędowanie oraz symboliczne dzielenie się opłatkiem. Rok 2020, ze względu na pandemię, jest rokiem szczególnym. Nie ma możliwości organizowania zgromadzeń, a wszelkie aktywności muszą być ograniczane do niezbędnego minimum. Kętrzyn kolejny raz się nie poddaje i już zapowiada niespodzianki i podtrzymanie świątecznej magii.

- Musimy zadbać, by mimo pandemii Kętrzyn otulony był wyjątkowością. Zadbamy o mieszkańców oraz przedsiębiorców. Namawiać będziemy do solidarności, bo Święta to szczególny czas pojednania i dobroci. Przygotowujemy także świąteczną niespodziankę. Każdy z nas będzie mógł mieć udział w niecodziennym wyglądzie naszego miasta – zdradza Ryszard Niedziółka.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages