Poniedziałek, 23 listopada 2020. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

Trudna sytuacja w powiecie kętrzyńskim. Zakażony starosta, nowe ogniska w szpitalu i w sanepidzie, odnotowano kolejny zgon

2020-10-28 11:17:46 (ost. akt: 2020-11-05 08:50:26)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: archiwum

Pogarsza się sytuacja epidemiologiczna w powiecie kętrzyńskim. Od wczoraj liczba zakażeń wzrosła o 24 nowe przypadki. Niestety zmarła też druga osoba.

Według informacji przekazanych przez Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki nowe ogniska koronawirusa to Szpital Powiatowy w Kętrzynie oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

Pozytywny wynik niestety dał również test starosty kętrzyńskiego. - Miałem książkowe objawy. Jestem w izolacji, choroba przebiega dość łagodnie. Zanim przeprowadziłem test, profilaktycznie ograniczyłem kontakty i wyjścia na zewnątrz. Ufam, że szybko wrócę do pełnego zdrowia. Pilne czynności służbowe wykonuję przy pomocy zdalnych środków komunikacji - informuje Michał Kochanowski. - Bardzo proszę wszystkich, dbajcie o siebie i swoich bliskich - dodaje.

Niestety w szpitalu w Elblągu zmarła 84-latka z powiatu kętrzyńskiego. Kobieta miała choroby współistniejące.

Według stanu na 28 października godz. 10.30 w powiecie kętrzyńskim odnotowano już 263 przypadki zakażeń COVID-19. 56 osób wyzdrowiało, a dwie zmarły. 661 osób objętych jest aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego. 16 osób jest hospitalizowanych.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kętrzyniak #2995400 | 46.170.*.* 28 paź 2020 12:27

  sytuacja taka trudna to dla czego nikt nie pomyślał że stawianie straganów pod cmentarzem to kolejne miejsce gdzie może roznosić się wirus a sprzedający to tak nie koniecznie używają masek

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages