Poniedziałek, 23 listopada 2020. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

Jurand z Wilczkiem świętują "urodziny" [GALERIA]

2020-10-22 12:00:00 (ost. akt: 2020-10-22 11:17:46)

Autor zdjęcia: Edward Szudzich

14 października odbył się turniej piłki nożnej i siatkowej z okazji jubileuszu GLKS Jurand Barciany i LUKS Wilczek Wilkowo. Jurand świętuje 70. rocznicę powstania, a Wilczek wkracza w „pełnoletność” obchodząc swoje 18 „urodziny”.

Z tej okazji oba kluby, pomimo rywalizacji w rozgrywkach piłki nożnej i piłki siatkowej, postanowiły wspólnie obchodzić swoje jubileusze na sportowo. LUKS „Wilczek” Wilkowo przygotował projekt i otrzymaliśmy dotację z LGD „Barcja”, co pozwoliło na przeprowadzenie turniejów piłki nożnej i piłki siatkowej w Barcianach.

W turnieju piłki nożnej udział walczyły trzy drużyny młodzieżowe i zajęły kolejno miejsca: LUKS „Wilczek” Wilkowo, Szkoła Podstawowa Barciany, GLKS „Jurand” Barciany. Mecze odbywały się na Orliku systemem „każdy z każdym”.

W turnieju piłki siatkowej wystąpiło pięć drużyn (szósta „Rodzice Barciany” nie przystąpiła do turnieju) i rozegrano mecze systemem „każdy z każdym” co ustaliło kolejność:
Rodzice Wilkowo, Samorząd Barciany, Dziewczęta Wilkowo, Nauczyciele Barciany, Dziewczęta Barciany.

W sumie do turnieju przystąpiło 71 zawodników. Wszyscy otrzymali okolicznościowe prezenty, a po zakończonych meczach regionalny obiad przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Frączkowa. Mecze prowadzone były przez licencjonowanych sędziów, a opiekę medyczną zapewniał ratownik medyczny.

Dekoracja okolicznościowymi medalami nastąpiła przed rozgrywkami, aby nie stwarzać atmosfery rywalizacji ale wesoło spędzić czas jubileuszu. Na rozpoczęciu wręczono również przedstawicielom władz klubów okolicznościowe patery. Imprezę otworzyli wspólnie Marta Kamińska, Wójt Gminy Barciany i Witold Bogdanowicz, Prezes LGD Barcja.

Zawody zgromadziły wielu gości zaproszonych i sympatyków obu klubów. Turniej w Barcianach był pierwszą częścią obchodów jubileuszy klubów. Druga taka sama część odbędzie się w Wilkowie, z powodu epidemii dopiero na wiosnę.

Edward Szudzich
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages