Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Modelki "zza obrazu" trafią do miejskiego kalendarza

2020-10-13 12:00:00 (ost. akt: 2020-10-12 18:36:23)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

W galerii Kętrzyńskiego Centrum Kultury można oglądać wystawę "Za obrazem". Jest ona efektem warsztatów zorganizowanych przez KCK. Dla uczestników projektu i oglądających to doskonała okazja, aby na chwilę przenieść się w świat magii.

Wakacyjne Warsztaty Fotograficzne odbyły się w sierpniu. Uczestnicy wykonywali zdjęcia m.in. w Kętrzynie i Łężanach podczas trzech spotkań sesyjnych. Efektem są setki prac, a 70 najlepszych można oglądać w galerii KCK. Na sesjach wykorzystano różnorodne, fantazyjne stroje oraz baśniowe makijaże i bodypainting.
— Dzięki temu udało się stworzyć postacie jak z innego świata. Czasami do tego wykorzystana była gra świateł, obróbka fotograficzna, a innym razem po prostu wystarczyło samo otoczenie — mówi Justyna Drozd, pomysłodawczyni warsztatów.

Uczestnicy spotkali się również pod koniec września na kameralnym wernisażu. Modelki nie kryły zaskoczenia, widząc, jak prezentują się na wywołanych zdjęciach. Dla większości z nich to była nowa przygoda.
— Miałam fantastyczny makijaż. Nie każdy w moim wieku może taki mieć. Niewiele widziałam przez kolorowe pióra, ale to było fantastyczne doświadczenie. Z sesji na sesję dowiadywałam się coraz więcej o modelingu — wspomina Natalia Hałak.
— Chciałabym, żeby było więcej takich warsztatów. Atmosfera spotkań była wspaniała i liczę na więcej — mówi Anastazja Okuszko.
— Dostałam wiele gratulacji, a nawet propozycję kolejnej sesji z innymi fotografami. Mam więc nadzieję, że to nie będzie koniec tego doświadczenia i będę dalej się rozwijała w tym kierunku. Najbardziej cieszą te efekty, kiedy przychodzi się na wystawę i można podziwiać zdjęcia. To jest najbardziej motywujące i dodaje chęci do udziału w kolejnych sesjach — dodaje Julia Tytko.

Również po drugiej stronie aparatu stanęli fotografowie o zróżnicowanym doświadczeniu.
— Dzięki tym warsztatom nabrałam większej pewności siebie. Myślałam, że wszystko pójdzie źle, ale na szczęście tak nie było — mówi Joanna Ducka.
— Już same "surowe" zdjęcia robiły wrażenie. Do tego doszły jeszcze efekty obróbki. Czasami trzeba było zrobić zdjęcie czarno-białe, czy podkreślić jakiś kolor. To też wymagało sporo pracy. Niektórym się wydaje, że wystarczy zrobić zdjęcie i poprzesuwać trochę suwakami w programie. To jednak nie jest wcale takie proste — dodaje Jacek Prokopowicz.

W oficjalnym otwarciu wystawy, uczestniczyli starosta kętrzyński Michał Kochanowski, zastępca burmistrza Kętrzyna Maciej Wróbel oraz dyrektor KCK Bartłomiej Zdanowicz. Wszyscy nie kryli, że są pod ogromnym wrażeniem zaprezentowanych prac. Ponadto praca warsztatowa młodych miłośników fotografii została dodatkowo wyróżniona. Maciej Wróbel zrobił wszystkim niespodziankę, zdradzając, że przyszłoroczny kalendarz wydany przez Miasto Kętrzyn będą zdobiły właśnie portrety kętrzyńskich modelek wykonane przez uczestników warsztatów.

Wystawę można oglądać do końca października.

Uczestnicy warsztatów:

Fotografowie: Joanna Ducka, Paulina Prokop, Anastazja Okuszko, Paulina Kościelniak, Justyna Drozd, Jacek Prokopowicz, Wojciech Deszczyński, Paweł Wysocki, Wojciech Caruk, Łukasz Czerniewski.

Modelki: Natalia Hałak, Anna Warkowska, Julia Tytko, Aleksandra Jeznach, Paulina Prokop, Paulina Kościelniak, Weronika Majcher, Anastazja Okuszko

Makeup: Krzysia Owsiewska – Koralowe Studio, Justyna Kamińska, Agata Bylińska

Wojciech Caruk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages