Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Można się zgłaszać do konkursu fotograficznego "Pejzaż Polski"

2020-09-04 12:00:00 (ost. akt: 2020-09-04 10:07:56)

Autor zdjęcia: Waldemar Bzura

W listopadzie po raz kolejny w Kętrzyńskim Centrum Kultury będzie można obejrzeć różnorodność polskiego pejzażu na fotografiach artystów z całego kraju.

W kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Pejzaż Polski" może wziąć udział każdy zainteresowany fotograf. Wystarczy zapoznać się z regulaminem zamieszczonym na stronie internetowej www.kck.ketrzyn.pl, wypełnić kartę i głoszenia i przesłać ją wraz ze swoimi zdjęciami. Termin zgłaszania prac mija 30 października.

W tym roku Kętrzyńskie Centrum Kultury po kilku latach przerwy ponownie połączyło siły z grupą pasjonatów fotografii z popularnego FOTO MX-a. To właśnie z inicjatywy założyciela tej grupy pierwszy konkurs zorganizowano w 2001 roku. Co ciekawe — już wtedy inicjatywę wsparła "Gazeta w Kętrzynie", przekazując w ramach wyróżnienie nagrodę. Otrzymał ją kętrzynianin Artur Frankowski.

Teraz, po latach to m.in. właśnie on będzie oceniał nadesłane prace. Na czele powołanej przez organizatorów komisji stanie utytułowany artysta fotograf — Waldemar Bzura. Jego specjalnością są właśnie zdjęcia pejzażowe i przyrodnicze. Jest autorem wielu cieszących się popularnością albumów, pokazujących piękno Mazur.

W gronie jurorów zasiądzie też "ojciec" konkursu.
— Bardzo się cieszę, że po kilku latach przerwy KCK ponownie zaprosiło nas do współpracy — mówi Lucjan Mikulski, członek Kętrzyńskiego Stowarzyszenia Fotograficzno-Filmowego "FOTO MX".

— Nie pozostaje nic innego, jak tylko przejrzeć swoje archiwa lub chwycić za aparat i poszukać jeszcze nowych ciekawych motywów. A tych przecież w polskim krajobrazie nie brakuje. My już niecierpliwie czekamy na wasze zdjęcia — zachęcają organizatorzy.

A jest o co walczyć. W tym roku oprócz nagród finansowych, autorzy najlepszych fotografii będą mogli wygrać m.in. weekend spa w jednym z mazurskich hoteli.
Wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się tradycyjnie 11 listopada w galerii KCK.

Wojciech Caruk


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages