Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Policjanci podsumowali "Bezpieczne Wakacje"

2020-09-14 08:00:00 (ost. akt: 2020-09-14 08:02:44)
Drogówka

Drogówka

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

1806 policyjnych interwencji, 123 zdarzenia drogowe, w tym jedno z ofiarą śmiertelną oraz 26 pijanych kierowców. Tak przedstawia się ogólny bilans bezpieczeństwa w powiecie kętrzyńskim podczas minionych wakacji.

Funkcjonariusze, jak co roku czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego, sprawdzając m.in. prędkość pojazdów, trzeźwość kierowców, a także stan techniczny.
— W okresie wakacyjnym policjanci z powiatu kętrzyńskiego skontrolowali łącznie 2133 kierujących pojazdami, w tym 83 motocyklistów oraz 32 kierowców autobusów — mówi asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

Szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie przepisów dotyczących bezpieczeństwa przewozu dzieci, badali trzeźwość, a także sprawność psychofizyczną oraz uprawnienia i kwalifikacje zawodowe kierowców wykonujących przewozy wakacyjne. W czasie minionych dwóch miesięcy doszło łącznie do 123 zdarzeń drogowych. Odnotowano 14 wypadków oraz 109 kolizji, w których jedna osoba zginęła, a 9 zostało rannych. Za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego na 602 kierujących policjanci nałożyli mandaty karne, a 816 kierowców pouczyli. W 108 przypadkach funkcjonariusze sporządzili wnioski o ukaranie do sądu.

Niestety nie brakowało też tych, którzy postanowili przejechać się na podwójnym "gazie".
— Podczas przeprowadzanych kontroli drogowych ujawniono 26 nietrzeźwych kierujących — informuje Ewelina Piaścik.

Policjanci podejmowali też stanowcze interwencje wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia stanowiące główne przyczyny wypadków drogowych, z uwzględnieniem jazdy nieoświetlonymi rowerami po zapadnięciu zmierzchu. Przeprowadzali też szereg akcji z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze pełnili służbę nie tylko na drogach ale też na terenach przywodnych. W celu zmniejszenia liczby utonięć i nieszczęśliwych wypadków nad akwenami oraz podniesienia świadomości z zakresu bezpieczeństwa nad wodą, policjanci przeprowadzili działania profilaktyczne. Spotykali się z dziećmi i młodzieżą ucząc, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą czy w lesie. Rozmawiali z nimi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznych zabawach w domu, podczas nieobecności rodziców.

Łącznie w czasie wakacji policjanci w całym powiecie kętrzyńskim przeprowadzili 1806 interwencji.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages