Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Pobili go bo... nie palił

2020-08-19 10:16:41 (ost. akt: 2020-08-19 10:20:43)
Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali podejrzanych o pobicie dwóch 18-latków i ich o dwa lata młodszego kolegę. Wobec mężczyzn prokurator zastosował policyjne dozory. 16-latni mieszkaniec miasta natomiast wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Kętrzyńscy policjanci prowadzili postępowanie w sprawie pobicia, do którego doszło w miniony piątek (14.08.2020) w Kętrzynie na ul. Westerplatte.

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że grupa młodych ludzi początkowo zaczepiła go chcąc od niego papierosa, gdy ten odpowiedział, że nie pali, przewrócili mężczyznę na ziemię, bili go pięściami i kopali po całym ciele, w wyniku czego mężczyzna doznał obrażeń ciała.

Tego też dnia chwilę później policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi podanemu przez pokrzywdzonego.

Dwóch 18-latków oraz 16-latek byli pijani. 18-letni mieszkaniec Kętrzyna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie, drugi z 18-latków mieszkaniec Krotoszyna miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie natomiast 16-latek miał 0,8 promila.

Dodatkowo u jednego z 18-latków w slipkach policjanci ujawnili zawiniątko z zawartością suszu roślinnego. Badanie wykazało, że jest to marihuana.

Po wykonaniu czynności z 16-latkiem, nieletni został przekazany matce. Natomiast dwaj pełnoletni mężczyźni trafili do policyjnej celi.

Nieletni za swoje zachowanie wkrótce odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Na wniosek kętrzyńskich policjantów, po zebranym materiale dowodowym, Prokurator Rejonowy w Kętrzynie przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i 15.08.2020 roku zastosował wobec mężczyzn policyjne dozory z obowiązkiem stawiennictwa dwa razy w tygodniu w macierzystych komendach Policji, a także zakaz opuszczania kraju oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.

Kodeks karny za udział w bójce lub pobiciu przewiduję karę do 3 lat pozbawienia wolności.
Informacja KPP

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages