Poniedziałek, 21 września 2020. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Nowe przypadki COVID-19 w powiecie kętrzyńskim

2020-08-05 08:59:16 (ost. akt: 2020-08-05 10:11:18)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Rośnie ilość osób zakażonych koronawirusem. Trzy nowe przypadki potwierdzono na terenie powiatu kętrzyńskiego.

Nowe zakażenie na terenie miasta Kętrzyn potwierdził zastępca burmistrza Maciej Wróbel. - Osoba ta - jak mówi - nie miała kontaktu z innymi zakażonymi. Dbajcie o siebie i innych! - zaapelował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że chorym jest mężczyzna w średnim wieku.

O pierwszym przypadku na terenie gminy Barciany poinformowała wójt Marta Kamińska. - Mamy pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem na terenie naszej gminy. Bardzo Was proszę o stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Od dziś do odwołania zamknięte zostają też drzwi wszystkich jednostek organizacyjnych gminy. Wizyty możliwe tylko po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu. Kasa urzędu zostaje otwarta, ale w budynku/korytarzu może przebywać tylko jedna osoba. Uważajcie na siebie! Noście maseczki i odkażajcie dłonie! - przypomina. Jak udało nam się ustalić zakażonym jest młody mężczyzna.

Trzeci potwierdzony dzisiaj przypadek to mężczyzna w średnim wieku - mieszkaniec gminy Korsze.

Jak wynika z danych Sanepidu, według stanu na dzień 5 sierpnia na terenie powiatu kętrzyńskiego mamy 5 aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem. 47 osób jest objętych kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego. Jedna osoba jest aktualnie hospitalizowana. Jedna osoba z gminy Korsze jest objęta nadzorem epidemiologicznym.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages