Wtorek, 27 października 2020. Imieniny Iwony, Noemi, Szymona

Brawurowy pościg drogami dwóch powiatów

2020-07-13 13:14:44 (ost. akt: 2020-07-13 13:33:16)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Brak uprawnień do kierowania był powodem nie zatrzymania się do kontroli drogowej przez kierującego oplem 17-latka. Mężczyzna uciekał, bo bał się konsekwencji. Teraz za swoje zachowanie oraz szereg popełnionych wykroczeń w ruchu drogowym odpowie przed sądem. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek, 10 lipca kilka minut po godz. 20:00 policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego na ul. Poznańskiej w Kętrzynie zauważyli pojazd marki Opel Corsa, który raz zwalniał raz przyśpieszał. Wzbudziło to podejrzenie funkcjonariuszy, że kierowca może być nietrzeźwy. - Policjanci natychmiast włączając sygnalizację świetlną i dźwiękową nakazali kierowcy zatrzymać się do kontroli drogowej. Pomimo wydawanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania, kierowca przyspieszył i zaczął uciekać ulicami miasta, a następnie kierował się w stronę Giżycka - mówi mł. asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. - Kierujący pojazdem nie reagował na wydawane sygnały dźwiękowe i świetlne. Uciekając nie stosował się do wielu przepisów w ruchu drogowym popełniając przy tym szereg wykroczeń drogowych min. zignorował znak „stop” przed przejazdem kolejowym, wyprzedzał pojazdy pomimo obowiązującego znaku podwójna linia ciągła oraz wyprzedzał pojazdy na niestrzeżonych przejazdach kolejowych - relacjonuje Piaścik.

Dopiero na trasie Giżycko - Wilkasy na łuku drogi wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu. Policjanci natychmiast udzielili pierwszej pomocy kierującemu oraz pasażerowi. W aucie znajdowało się dwóch 17-latków. Na szczęście nie odnieśli obrażeń. Obaj byli trzeźwi. Kierujący pojazdem 17-latek, twierdził, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo nie ma prawa jazdy i bał się konsekwencji jakie może ponieść za kierowanie pojazdem nie mając do tego uprawnień. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi, pasażer pojazdu po wykonaniu czynności z jego udziałem został przekazany dorosłemu opiekunowi. Pojazd natomiast został przez policjantów zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Teraz 17-latek odpowie przed sądem.

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który nie zatrzyma się do kontroli pomimo wydawanych mu przez funkcjonariusza poleceń do zatrzymania w postaci sygnałów dźwiękowych i świetlnych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5 - przypomina rzeczniczka kętrzyńskiej policji.

Mężczyzna za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym poddał się dobrowolnemu ukaraniu, karze grzywny w wysokości 3000 zł. oraz zakazowi kierowania pojazdami na okres 3 lat.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages