Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Wiceprzewodniczący komisji złamał ciszę wyborczą? Sprawę bada policja

2020-07-12 15:07:48 (ost. akt: 2020-07-12 16:34:58)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum KWP

Wiceprzewodniczący jednej z komisji wyborczych na terenie Kętrzyna miał prowadzić agitację na rzecz jednego z kandydatów na Prezydenta RP. Sprawą zajęła się Okręgowa Komisja Wyborcza nr 41 w Olsztynie oraz kętrzyńska policja.

Kętrzyńska policja prowadzi czynności w związku z zakłóceniem ciszy wyborczej. Według otrzymanych przez nas informacji, wiceprzewodniczący jednej z komisji wyborczych na terenie Kętrzyna miał agitować w lokalu wyborczym na rzecz jednego z kandydatów. - Przyjęliśmy w tej sprawie zgłoszenie. Czynności są prowadzone przez nas w kierunku agitacji w czasie trwanie ciszy wyborczej. Według Kodeksu Wyborczego jest to wykroczenie zagrożone karą grzywny - informuje mł. asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

Okręgowa Komisja Wyborcza nr 41 w Olsztynie wyjaśnia sprawę pod kątem naruszenia przepisów przez członka komisji wyborczej. - Jeżeli uznamy, że te przepisy zostały naruszone wtedy zostanie wydane postanowienie o odwołaniu tej osoby. To jest w tej chwili na etapie wyjaśniania - informuje Wioletta Rynkiewicz, zastępca Przewodniczącego OKW nr 41. Dodaje też, że tok głosowania w tym lokalu nie został zakłócony i będzie on funkcjonował zgodnie z założeniem do godz. 21.00.

Jak udało nam się ustalić wiceprzewodniczący kętrzyńskiej komisji, który miał prowadzić agitację został odesłany przez przewodniczącego na przerwę.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages