Wtorek, 27 października 2020. Imieniny Iwony, Noemi, Szymona

W budynku mieszkalnym ulatniał się gaz. Ewakuowano 32 osoby

2020-07-08 20:00:00 (ost. akt: 2020-07-08 20:26:39)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Do groźnej sytuacji doszło w bloku przy ul. Uroczej. W jednym z mieszkań ulatniał się gaz. Gdyby nie sprawna reakcja służb, mogłoby dojść do tragedii.

Do zdarzenia doszło 8 lipca. - Kwadrans przed godz. 13:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony przez pracownika pogotowia gazowego, że w jednym z mieszkań bloku przy ul. Uroczej ulatnia się gaz. Z informacji przekazanych wynikało, że w mieszkaniu może przebywać mężczyzna, a drzwi są zamknięte. Pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci - mówi mł. asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

Obecny na miejscu pracownik pogotowia gazowego, zmierzył stężenie gazu, które wyniosło 3000 ppm. Policjanci wspólnie ze strażakami z kętrzyńskiej Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej natychmiast z budynku ewakuowali 32 osoby. Po wyważeniu przez strażaków drzwi do feralnego mieszkania okazało się, że faktycznie przebywa w nim człowiek. Mężczyzna spał. - W kuchni natomiast były odkręcone kurki w kuchence gazowej z których wydobywał się gaz. Zespół Ratownictwa Medycznego po zbadaniu mężczyzny nie stwierdził zagrożenia dla jego życia i zdrowia. Mieszkaniec był trzeźwy i nie potrafił wytłumaczyć dlaczego kurki były odkręcone. Podczas rozmowy przekazał, że nie słyszał pukania do drzwi - relacjonuje rzeczniczka kętrzyńskiej komendy.

Po wyeliminowaniu zagrożenia wszyscy wrócili do swoich mieszkań. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Teraz policjanci będą szczegółowo wyjaśniać przebieg tego zdarzenia.

car

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages